Ogłoszenia:

Zmarł Siergiej Iwanow, jeden ze scenarzystów S.T.A.L.K.E.R.-a

img
gru
07

2020 rok jest pechowy dla wszystkich i niestety nie ominął też świata S.T.A.L.K.E.R.-a…

Siergiej Iwanow urodził się 3 listopada 1954 roku w Kijowie. W latach ’70 ukończył Doniecki Uniwersytet Narodowy, uzyskując dyplom z matematyki stosowanej. Tuż po szkole rozpoczął pracę jako nauczyciel. Zrezygnował z posady po 12 latach, jednak był tam zatrudniony jeszcze dwukrotnie – w 2003 i 2012 roku, gdzie pracował aż do śmierci.

Mniej więcej w czasie, w którym zrezygnował ze stanowiska po raz pierwszy, zajął się pisarstwem i grami komputerowymi. W ’91 wziął udział w tworzeniu gry… Stalker – choć wtedy nie doprowadziło to do powstania pełnoprawnej produkcji, Siergiej nie porzucił swoich pomysłów. Wkrótce przeniósł się do X-DYNE, gdzie prawdopodobnie poznał Aleksieja Sytjanowa, a niedługo później do UDC, w którym zajął się scenariuszem gry Heart of Eternity.

Heart of Eternity /gry-online.pl
Heart of Eternity /gry-online.pl

W 2002 roku jeden z programistów zatrudnionych w UDC polecił go Siergiejowi Grigorowiczowi. W ten sposób Iwanow rozpoczął tworzenie scenariusza do S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost, ściśle współpracując z Aleksiejem Sytjanowem i resztą ekipy, choć przez większość czasu nie był etatowym pracownikiem GSC. Jego głównym zadaniem było dostosowanie historii „Pikniku na Skraju Drogi” do istniejącego już „szkieletu” S.T.A.L.K.E.R.-a. Ciekawostka – Iwanow był przeciwny dodaniu do gry frakcji oraz mutantów.

Latem 2004 zakończył współpracę ze studiem. Wydał dwie, niedostępne w języku polskim powieści oraz ma na swoim koncie kilka publikacji prasowych.

Siergiej Iwanow zmarł 25 listopada z powodu zakażenia koronawirusem COVID-19.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *