Ogłoszenia:

ZeniMax ostatecznie w rękach Microsoftu, jeszcze w tym miesiącu nowe informacje

img
mar
15

Po kilku miesiącach formalności związane z przejęciem Bethesdy przez Microsoft zostały zakończone. Co dalej?

Kilka dni temu przejęcie ZeniMax Media przez Microsoft zostało domknięte. Podczas streamu zorganizowanego z z tej okazji dowiedzieliśmy się, że nowe tytuły Bethesdy pojawią się na tych platformach, na których można korzystać z Game Passa, czyli Xboxie i pecetach. Choć nie doprecyzowano o jakie gry konkretnie chodzi, z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy przypuszczać, że pierwszą z nich będzie Starfield.

Dodatkowo w piątek oferta Game Passa wzbogaciła się o 20 gier Bethesdy, wśród których znajdziemy klasyki, takie jak Morrowind, Oblivion czy Doom (zarówno Eternal, jak i oryginalny z 1993 roku), ale również nowsze tytuły.

Na konkretniejsze zapowiedzi związane z przejęciem ZeniMaxa poczekamy jeszcze co najmniej kilka miesięcy – do lata bieżącego roku. Mimo tego, Microsoft prawdopodobnie nie pojawi się na tegorocznym E3, zatem możemy liczyć na to, że więcej dowiemy się na wydarzeniach organizowanych przez samą firmę.

No dobra, ZeniMax i Microsoft swoją drogą, a co ze S.T.A.L.K.E.R.-em 2? Pod koniec lutego Paul Thurrott, jeden z bardziej znanych insiderów giganta z Redmond stwierdził, że firma szykuje imprezę, zaplanowaną na 23 marca:

Thurrott nie doprecyzował jednak o jakie gry może chodzić. Jeśli na zapowiedzi związane z Bethesdą poczekamy do lata, to najbliższe wydarzenie mogłoby być poświęcone innym tytułom, w produkcję których zaangażowany jest Microsoft. I jeśli 23 marca nie brzmi dla Was znajomo to przypominamy, że właśnie tego dnia, 14 lat temu zadebiutował Cień Czarnobyla.

W ubiegłym roku z okazji rocznicy dostaliśmy całkiem przyjemną grafikę ze Striełokiem w roli głównej oraz pamiętny screen z nową anomalią, którą zobaczyliśmy w ruchu na lipcowym zwiastunie.

Вы думали, это всё? Нет, праздник продолжается! Под этим постом мы будем раздавать ключи на игры серии S.T.A.L.K.E.R....

Opublikowany przez Official S.T.A.L.K.E.R. Poniedziałek, 23 marca 2020

Trudno wyobrazić sobie lepszą okazję do zaprezentowania przez GSC kolejnego materiału. Jeśli firma postanowi z niej skorzystać, to dowiecie się o tym – jak zawsze – jako pierwsi.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *