Ogłoszenia:

Zaktualizowano wymagania sprzętowe Atomic Heart

img
sty
05

Atomic Heart, dzieło rosyjskiego dewelopera określany jest mianem „rosyjskiego Bioshocka” i kiedy spojrzymy na pierwsze materiały promocyjne zrozumiemy, że nie są to puste frazesy… A zaktualizowane wymagania sprzętowe sprawiają, że nawet posiadacze słabszych komputerów będą mogli zapoznać się z produkcją Mundfish.

Po ostatniej prezentacji gry, na której zobaczyliśmy fragment ośrodka, na terenie którego toczy się akcja gry, a także walkę z bliżej nieokreśloną formą życia, Atomic Heart okazało się być zaskakująco podobne do Preya – głośnego reebotu studia Arkane, znanego chociażby z serii Dishonored.

Proces produkcji AH przeciąga się już od dłuższego czasu, a studio Mundfish nie ukrywa, że od dawna eksperymentuje z Ray Tracingiem, który ma być obecny w grze. Na stronie internetowej jest nawet tech demo dla posiadaczy odpowiednich kart graficznych.

Zaktualizowane wymagania sprzętowe, jak na 2021 rok i niedawny debiut konsol nowej generacji, a także „widmowych” kart graficznych z serii 3000 (do których, nawiasem mówiąc, niedługo dołączą podobno nowe modele), są całkiem niskie.

Wymagania minimalne:

System operacyjny: WINDOWS® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT Required)
Procesor: Intel Core i5-2500K@3.3GHz or AMD FX 6300@3.5GHz
Pamięć: 6 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) or AMD Radeon R9 290 (4GB)
Miejsce na dysku: 22 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane:

System operacyjny: WINDOWS® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT Required)
Procesor: Intel Core i7-4770K@3.5GHz or Ryzen 5 1500X@3.5GHz
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) or AMD Radeon RX 580 (8GB)
Miejsce na dysku: 22 GB dostępnej przestrzeni

Wygląda więc na to, że do zabawy nie będziemy potrzebowali komputera rodem z NASA. Oczywiście powyższe wymagania Atomic Heart są skierowane tylko do tych, którzy chcą cieszyć się cieszyć grą bez technologii śledzenia promieni. Przy „RTX ON” będzie potrzeba zdecydowanie mocniejszej maszyny.

Atomic Heart powstaje od 2016 roku i choć nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, to produkcję Mundfish można dodać już do steamowej listy życzeń. Gra zostanie wydana na pecetach, Xbox One, Xbox Series S|X, PS4 oraz PS5.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *