Ogłoszenia:

Xbox delikatnie sugeruje, że wkrótce pojawią się informacje o STALKER-ze 2?

img
maj
05

Na bezrybiu i rak ryba.

STALKER 2 to ostatnio bardzo wrażliwy temat. Z jednej strony wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej dostać jakieś konkrety – co z samą produkcją, jaka będzie nowa data premiery, co z materiałami z procesu tworzenia i tak dalej; z drugiej mam wrażenie, że wszyscy boimy się zapytać o którąś z tych rzeczy wprost czując, że odpowiedzi mogłyby nie być wcale takie, na jakie liczymy. Z każdym kolejnym dniem wojny milczenie ze strony GSC staje się jeszcze bardziej wymowne. Choć media branżowe prawie zgodnym chórem uznały, że ostatnie wideo opublikowane przez deweloperów oznacza zawieszenie prac nad grą, firma nigdzie tego oficjalnie nie potwierdziła. Pojawiły się tylko doniesienia o możliwej przeprowadzce do innego kraju i choć podobno już w marcu zapadły pierwsze decyzje, aż do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnego komunikatu na ten temat.

Spragnionym informacji z odsieczą przychodzi Xbox. Kilka dni temu zapowiedziano Xbox & Bethesda Games Showcase, który odbędzie się już 12 czerwca. Czego możemy się spodziewać?

„Xbox & Bethesda Games Showcase będzie zawierał wszystko, co musisz wiedzieć o różnorodnej ofercie gier zmierzających do ekosystemu Xboxa, w tym o nadchodzących premierach w Game Passie na Xboxie i PC”.

Mało konkretnie? No jasne, ale jeśli sięgniecie pamięcią do ubiegłego roku to przypomnicie sobie, że gameplay zobaczyliśmy na poprzedniej edycji właśnie tej imprezy. Trudno powiedzieć jakie są szanse na to, że i w tym roku Microsoft uraczy nas kolejnym zwiastunem STALKER-a 2 – sytuacja na świecie może w kilka chwil pokrzyżować nawet najlepiej przygotowane plany.

Z drugiej strony znacie nas chyba już na tyle, że z pewnością zauważyliście naszą niezdrową chęć do poszukiwania alternatywnych źródeł informacji. Choć najprościej byłoby zapytać przedstawicieli studia, poszliśmy okrężną drogą (bo przecież i tak niczego nie zdradzą) i przejrzeliśmy komentarze w oficjalnych profilach tak GSC, jak i Microsoftu – kierunek poszukiwań może wydawać się dziwny, jednak poprzednim razem przed oficjalnymi prezentacjami Microsoft również bardzo delikatnie zdawał się podgrzewać atmosferę wokół tego tytułu. Nieco ponad tydzień temu pod wspomnianym gameplayem STALKER-a 2 na kanale Xboxa pojawił się komentarz, na który gigant z Redmond odpowiedział:

Reakcja jest dość myląca i może oznaczać wszystko, jednak mówienie o „zakończeniu oczekiwania” ponad 200 dni przed datą premiery (w którą z uwagi na wojnę już chyba nikt nie wierzy) jest mało prawdopodobne. Może chodzi w takim razie o jakiś nowy materiał, który dostaniemy na dniach lub właśnie na Xbox & Bethesda Games Showcase?

Konkluzja będzie taka sama, jak przy większości newsów dotyczących STALKER-a 2: poczekamy, zobaczymy… Na razie zapiszcie sobie w kalendarzach datę imprezy Microsoftu – jeśli pojawią się jakieś nowe informacje, na pewno damy znać.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    maj 5, 2022 @ 10:24 am

    Oby, szczerze mogę poczekać choćby i jeszcze z rok i dwa, byle by się nie powtórzyła sytuacja z2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *