Ogłoszenia:

Wyciek buildu S.T.A.L.K.E.R.-a 2 z 2011 – stanowisko redakcji

img
cze
03

W związku z tym, że coraz więcej mediów wspomina o wycieku materiałów z anulowanego S2 uznaliśmy, że najwyższy czas przedstawić nasze stanowisko w tej sprawie. Kilka dni temu opublikowano build i ponad 30GB materiałów ze S.T.A.L.K.E.R.-a 2 z 2011 roku. Dwa archiwa pojawiły się na jednym z rosyjskojęzycznych forów, a jakiś czas później także na VK – przy czym zasoby dostępne na VK nieco różniły się od pierwotnego wycieku. Dwudniowe „śledztwo” dowiodło, że jego sprawca (którego raczej nie uda się wykryć) raczej nie miał dobrych intencji – chodziło głównie o sabotowanie jednego z powstających modów.

StalkerWorld i CentrumZony.pl w dużej mierze istnieją dzięki grzebaniu w przeszłości, przeglądaniu starych buildów, dokumentów, etc. Z drugiej strony w miarę możliwości wspieramy też modding i uważamy, że w zaistniałej sytuacji wypada stanąć po stronie modderów.

Dziwi nas, że różne społeczności związane ze S.T.A.L.K.E.R.-em tak chętnie podchwyciły temat i dzielą się tymi zasobami – seria siedzi na gałęzi moddingu od ponad dekady, a publikacja takich materiałów w takich okolicznościach jest niczym innym, jak podcinaniem tej gałęzi. Najwyraźniej 10 lat to za mało, by społeczność dojrzała.

Dlatego jako redakcja podjęliśmy decyzję o zignorowaniu tego wycieku i dalszym staniu po stronie modderów. Archiwa nie kryją nic istotnego z punktu widzenia przeciętnego użytkownika (oprócz kilku artworków, które opublikujemy na stosownej podstronie).

Nie będziemy udostępniać linków, ani – być może za wyjątkiem jednego filmu na SW – rozmawiać na temat tego wycieku.

redakcja centrumzony.pl

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    cze 4, 2021 @ 9:55 am

    Trochę śmieszne że gameplay STALKER-a 2 z 2011 ukazał się szybciej od współczesnego Stalkera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *