Ogłoszenia:

Wiemy, jaką lokację widzimy na drugim zwiastunie S.T.A.L.K.E.R.-a 2!

img
sty
07

Drugi zwiastun STALKER-a 2 wylądował trochę z zaskoczenia, ale wszyscy byli zadowoleni z noworocznego prezentu od GSC. Machina teorii ruszyła natychmiast i… chyba wiemy, jaką lokację odwiedziliśmy w tej krótkiej zajawce.

W Dziejach Zony dotyczących Prypeci dowiecie się między innymi tego, jak dobrym odzwierciedleniem rzeczywistego miasta jest to, które znajdziemy w trzeciej części trylogii S.T.A.L.K.E.R.-a. Zanim to nastąpi minie jeszcze trochę czasu, dlatego – w przeciwieństwie do Bogusława Wołoszańskiego – uprzedzę fakty i powiem, że mikrodzielnica prawdziwej Prypeci jest oddana praktycznie w skali 1:1.

Jednym z budynków, jakie będziemy mieli okazję zwiedzić jest szkoła średnia nr. 1, położona przy ulicy Przyjaźni Narodów 15a. Bodajże w 2005 roku doszło tam do zawalenia części budynku, co zobaczyć możemy także w Zewie Prypeci. Poniżej macie mapę prawdziwego miasta z zaznaczoną szkołą oraz pralnią dla skali.

Fabularnie trafiamy tam idąc śladem Zulusa, który po przybyciu do miasta odłącza się od oddziału głównego bohatera. Znajdujemy go przy zawalonej części budynku i atakowanego przez Snorki. Warto się tu trochę pokręcić, bo oprócz zadania, znajdziemy nieco wyposażenia i np. Złotą Rybkę oraz Gwiazdę Wieczorną.

Jeśli pokusiliście się o wyminięcie anomalii i zgarnięcie artefaktu z pierwszego piętra, widzieliście to okno…

…które w S.T.A.L.K.E.R.-ze 2 (sądząc po wysokości) są drzwiami, od których zaczyna się zajawka. Drugi zwiastun prawie na pewno zabiera nas do szkoły średniej nr. 1, na co wskazują jeszcze inne podobieństwa, jakie udało nam się znaleźć:

Cieszy dużo większa szczegółowość pomieszczeń, ale nie ma w tym akurat nic dziwnego; w końcu od wydania ostatniej części trylogii minęło już prawie półtorej dekady, a technologia tworzenia gier wideo rozwinęła się w tym czasie znacząco.

Wygląda na to, że Prypeć mocno zmieniła się od czasu naszej ostatniej wizyty w Zonie… Choć nie wiemy ile czasu upłynęło między akcją Zewu Prypeci a S.T.A.L.K.E.R.-em 2. A właśnie – może Wy macie jakieś typy odnośnie tego kiedy rozgrywać się będzie akcja gry?

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    sty 7, 2021 @ 8:44 am

    Ciekawi mnie kwestia wraków BTRów w Prypeci, widocznych zarówno w pierwszym jak i drugim zwiastunie – wszystko wskazywałoby na to, że po Zewie Prypeci wojskowi wybrali się jeszcze raz z jakąś większą akcją (tym razem lądową). Obstawiam że Świadomości Z mogło się to średnio spodobać (albo jakiś ich projekt uległ awarii) i coś grubego odwaliło się w związku z Zoną, stąd zapowiadane nowe anomalie i mutanty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *