Ogłoszenia:

Dzik

„Dzik jest dziki, dzik jest zły
Dzik ma bardzo ostre kły
Kto spotyka w lesie dzika,
Ten na drzewo zaraz zmyka”

Dzik to duża, wyjątkowo duża bestia. W kłębie osiąga przeciętnie półtora metra! Mutacja zwierzęcia nie była procesem łatwym – w pierwszych tygodniach po drugiej katastrofie większość knurów, tak jak innych zwierząt, zwyczajnie wymarła. Niewielki odsetek pozostałych przy życiu został przeszedł silne procesy mutagenne, które – w zależności od miejsca – w różny sposób wpłynęły na ich życie.

I tak, w pewnych rejonach Strefy pojawiły się Dziki pozbawione owłosienia. W innych odwrotnie – spod grubej, gęstej i długiej sierści ledwie widać było oczy zwierzęcia. Kopyta większości na przestrzeni kilku pokoleń wyostrzyły się – Dziki używają ich czasem do ataku. Gdy spojrzymy na grafiki koncepcyjne widać, mutant początkowo miał mieć właśnie pazury. Oczy stały się mętne, pysk uległ nieznacznym zmianom kształtu, a ostatecznie wykształciła się też dodatkowa, mniejsza para kłów.

Dziki z Zony są niezwykle żywotne. Ich ogromna tolerancja na promieniowanie sprawia, że mogą żyć w większości miejsc niedostępnych dla człowieka oraz innych mutantów. Wykazują się o wiele większą agresją niż ich niezmutowane krewniaki – niejasne jest, czy jest to działanie świadome, czy instynktowne.

Jako, że są zwierzętami stadnymi, stalkerzy rzadko spotykają się z pojedynczymi osobnikami. Stada zajmują z reguły jedno większe terytorium, patrolując co kilka godzin jego granice. Wśród jego członków zawsze wyróżnia się lider, będący jednocześnie największym i najsilniejszym z nich. Uczeni badający ich zwyczaje, zwracają uwagę na częste przypadki kanibalizmu wśród przywódców.

Dziki są wszystkożerne i nie polują, zadowalając się resztkami stalkerów lub innych mutantów. Atakują głównie po wyczuciu intruza na zajmowanym terenie, rozpędzając się i szarżując. Niektóre stada atakują ludzi tuż po ujrzeniu ich, inne – uciekają lub pilnie nasłuchują.

Ich śmiertelnymi wrogami są Ślepe Psy. Z większości starć z nimi wychodzą zwycięsko, jednak w przypadku napotkania większych sfor zdarza się, że uciekają. Równie często walczą z Nibypsami, jednak tu już wynik nie jest tak oczywisty. Zwiadowcy zbierający informacje dla naukowców donosili wielokrotnie o przypadkach walki pomiędzy Dzikami a silniejszymi mutantami – Pijawkami, Kontrolerami a nawet Nibyolbrzymami. Z pozostałymi mieszkańcami Zony, szczególnie Mięsaczami – żyją we względnej harmonii.

Na terenie Zony wyróżniamy 3 rodzaje Dzików, jednak nie ze względu na rasę, a stopień rozwoju. Są to kolejno młode dziki – spotykane najczęściej. Zwykle pasą się wraz z innymi osobnikami, atakują sprowokowane. Dorosłe stają się bardziej agresywne i wytrzymałe. Łatwo je rozróżnić, gdyż wraz z wiekiem sierść mutantów ciemnieje. Ostatnim rodzajem jest największy, najbardziej agresywny i odporny nawet na kilka strzałów z bliska osobnik – jeszcze ciemniejszy, z ciałem pokrytym charakterystycznymi zębami. Zwykle skupia wokół siebie młodsze dziki, ale spotkamy go tylko w niektórych modyfikacjach.

Koncept