Ogłoszenia:

Twórcy skasowanych przez Battlestate Games modów wracają z czymś nowym

img
lip
18

To nie koniec! Autorzy modów, które – żeby nie powiedzieć ostrzej – pożyczały sobie treści z innych gier, wracają. Znowu.

Mówią, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. I mają rację. A co powiedzielibyście o ludziach, którzy wchodzą do niej już trzeci raz, prawdopodobnie z szerokim uśmiechem przyjmując fakt, iż za chwilę skończy się to dokładnie tak samo, jak wcześniej? Bo ja miałbym wielką ochotę obrazić ich intelekt, ale z różnych powodów tego nie zrobię. No, przynajmniej nie na głos.

Pamiętacie Wybór? Możliwe, że nie, więc spieszę z wyjaśnieniem: grupa moderów postanowiła zrobić całkiem ambitnie zapowiadającego się moda, który szybko został „zdjęty” przez Battlestate Games, czyli twórców Escape from Tarkov. Dlaczego? Ano dlatego, że ludzie odpowiadający za Wybór uznali, iż studio nie będzie miało nic przeciwko, jeśli ukradną kilka rzeczy.

Jakiś czas później opublikowano pierwszy materiał z Wołnogradu – kolejnego moda tej samej ekipy, jaki miał nie powtarzać grzechów przeszłości i tym razem ukazać się bez większych problemów. Prawdę mówiąc nie pamiętam już jak długo był w produkcji, ale także tym razem interweniowało Battlestate Games oraz kilka innych firm.

W tym miejscu historia mogłaby (i powinna) się zakończyć, jednak Einstein miał rację mówiąc, że tylko wszechświat oraz ludzka głupota są nieskończone. Twórcy Wyboru i Wołnogradu wrócili raz jeszcze. Serio.

Podobno ten nienazwany jeszcze oficjalnie projekt powstaje przy użyciu tylko własnych assetów (i niektórych modeli oraz animacji z Gunslingera), a więcej informacji na jego temat ma ukazać się wkrótce. Prawdopodobnie nie będziemy śledzić jego rozwoju, bo za miesiąc okaże się, że ekipa ma inną niż reszta świata definicję „własnych assetów” i całość pójdzie do piachu po raz trzeci. Chociaż akurat ja jestem zdania, że Battlestate Games, czy jakakolwiek inna firma, jaka tym razem została pokrzywdzona, powinna skorzystać z oficjalnych rozwiązań i wytoczyć proces, zamiast tylko nim straszyć – być może kubeł zimnej wody jest tym, co odwiodłoby niektórych moderów od walenia głową w ścianę. Szkoda ściany.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *