Ogłoszenia:

Turystyka w Czarnobylu przeżywa ciężkie chwile

img
paź
02

Turystyka w Czarnobylu przeżywa trudne chwile – szacuje się, że w tym roku Zonę odwiedziło około 70% turystów mniej, niż w poprzednim. Głównym winowajcą jest oczywiście koronawirus.

Jak podaje serwis Ukrinform, do końca września 2020 roku Strefę Wykluczenia odwiedziło około 24 tysięcy turystów. Dla porównania dwa lata wcześniej było to około 70 tysięcy. W 2019, głównie za sprawą ogromnej popularności serialu „Czarnobyl” od HBO, udało się przebić magiczną barierę 100 tysięcy odwiedzających.

©WSJ / Timothy Mousseau

Maksym Szewczuk, zastępca dyrektora Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia mówi:

„Pomimo restrykcji, jest całkiem dużo obcokrajowców. W pierwszych miesiącach roku, jeszcze przed uderzeniem koronawirusa, stanowili około 80-85% przyjezdnych, reszta to Ukraińcy. Teraz, po otwarciu Zony dla odwiedzających 1 czerwca, proporcje to mniej więcej 40% Ukraińców do 60% cudzoziemców.”

Ciężko w tej chwili przewidzieć, jak bardzo w kolejnych latach turystyka w Czarnobylu zostanie poszkodowana, ponieważ większość branż ucierpiała z powodu nieustającej pandemii. Na ten moment przez 9 miesięcy bieżącego roku, Zonę odwiedziło tyle samo turystów, co w pierwszych dwóch miesiącach roku poprzedniego.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *