Ogłoszenia:

Tencent inwestuje w Pionera, nad grą pracują twórcy STALKER-a 2

img
lis
29

Solidny zastrzyk gotówki pozwoli na przyspieszenie prac – Pioner został dofinansowany przez chińskiego giganta, a GFA Games, twórcy gry, już rekrutują nowych pracowników.

Pioner, silnie zainspirowane S.T.A.L.K.E.R.-em MMO zostało po raz pierwszy pokazane pod koniec maja bieżącego roku; ogólnoświatowe media natychmiast zwróciły uwagę na grę – bliżej nieznane, a istniejące ponoć od 2016-2017 roku studio, pokazało dopracowany zwiastun intrygującej w swych założeniach gry. Gołym okiem widać odniesienia do STALKER-a, a z drugiej strony produkcja wygląda zaskakująco dobrze i „kompletnie”, jak na produkt niezależnych deweloperów. Po pierwszej prezentacji pojawiło się jeszcze jedno wideo, a następnie nastała cisza, przerywana od czasu do czasu publikacją niewielkich informacji na temat świata gry.

W podobnej sytuacji znajdowało się Atomic Heart, druga gra ze wschodu, której z zaciekawieniem przyglądają się gracze na całym świecie. Ostatnio okazało się, że obydwa tytuły mają więcej wspólnego, niż tylko kraj powstawania – Tencent zainwestował w twórców Pionera. Aleksander Nikitin, współzałożyciel GFA Games odpowiedzialnego za grę, skomentował to tak:

„Dzięki zasobom i doświadczeniu Tencentu przewidujemy, że będziemy w stanie przyspieszyć produkcję Pionera i przyciągnąć do nas więcej utalentowanych ludzi”.

Warto zaznaczyć, że Tencent nabył pakiet mniejszościowy, więc (przynajmniej na razie) firmą zarządzają te same osoby, a chiński gigant nie przejął „sterów” i nie ma decydującego głosu.

Pioner

Debiutanckie MMO GFA Games ma ukazać się w przyszłym roku, ale dokładny termin nie został jeszcze ujawniony. Deweloperzy najwyraźniej nie zasypują gruszek w popiele i w ostatni weekend otworzyli rekrutację; szukają przede wszystkim ludzi doświadczonych w pracy z Unreal Engine 4, ale również animatorów czy artystów koncepcyjnych.

I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że GFA Games otwarcie „reklamuje się” tym, że w swoim zespole ma ludzi pracujących nad innymi tytułami – wymieniają między innymi Metro Exodus, wspomniane wyżej Atomic Heart, Kings Bounty, ale też, oczywiście, S.T.A.L.K.E.R.-a 2. W zacytowanym wyżej oświadczeniu również znalazł się ten fragment. Sami twórcy, mimo powtarzających się pytań o to, czy chodzi o aktualnie powstającą grę czy tę anulowaną, nie odpowiadają wprost; wygląda to jak bardzo „tania” próba podpięcia się pod szum wokół S.T.A.L.K.E.R.-a 2, co na ten moment społeczność przyjmuje dość krytycznie.

Zobaczymy jak potoczą się dalej losy Pionera – wsparcie finansowe od Tencentu i rozbudowa struktur firmy powinny przynieść skutki w najbliższych miesiącach.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *