Ogłoszenia:

Świąteczny prezent od The Farm 51 – pojawiło się kolejne DLC do Chernobylite

img
gru
22

Gliwickie studio nie przestaje rozwijać swojej popularnej produkcji. Nowe DLC to przede wszystkim zupełnie nowy poziom, ale i sporo innych nowości.

Chernobylite było dla mnie sporym zaskoczeniem – do pierwszych wiadomości podchodziłem bardzo sceptycznie, a wersja, jaka zadebiutowała w ramach Wczesnego Dostępu niezupełnie przypadła mi do gustu. Kolejne buildy poprawiały coraz więcej i dodawały sporo nowej zawartości, a finalnie oceniłem grę na 7,5 – czyli dokładnie tyle samo, ile wynosi średnia gry na Metacriticu w chwili pisania tego newsa.

Produkcja naturalnie nie jest pozbawiona wad, a powtarzalność niektórych czynności na pewno znalazła szerokie grono krytyków, jednak The Farm 51 nie osiadło na laurach i planuje tę sytuację poprawić. Jak? Zapowiedzianymi kilka miesięcy temu DLC. I tak, jak cały 2020 i połowa 2021 upłynęły nam pod znakiem rozwijania podstawowej wersji gry, tak w całym 2022 możemy spodziewać się wielu nowych dodatków – tych darmowych i tych płatnych. Pierwszy z nich, zatytułowany Monster Hunt mieliście okazję sprawdzić już na Halloween, a kolejny – Ghost Town – właśnie się ukazał.

Największą nowością, jaka zawitała do Chernobylite jest zupełnie nowa mapa i to nie byle jaka… Pripyat Residential Area prezentuje się niezwykle klimatycznie, a wnikliwe oczy doświadczonych stalkerów dopatrzą się bez problemu znajomych z gier GSC miejscówek. Wśród nich warto wyróżnić jeden z ikonicznych dla Prypeci obiektów – basen „Lazurowy”, powstały w latach ’70.

Skoro nowa mapa, to i 3 nowe misje poboczne, a także nowe zadania w ramach łowów na potwory.

W przerwach od zwiedzania nowej dzielnicy Prypeci możemy sprawdzić poprawki błędów. Zmian doczekały się zadania i mechaniki, przez które gracze mogli łatwo zdobyć przewagę, ale naprawiono również (co szczególnie mnie cieszy) problemy z geometrią i lewitującymi obiektami, a także tekstem pisanym.

Jeśli darmowa zawartość Ghost Town Wam nie wystarczy, zawsze możecie sprawdzić Deadly Frost Pack, który ukazał się razem z darmową aktualizacją. To pakiet skórek, który zamieni Igora, głównego bohatera Chernobylite w „zimnokrwistego łowcę, polującego na ulicach Prypeci”. Sami ocenicie, czy jest wart swojej ceny.

Na kolejne DLC, zatytułowane tym razem Blue Flames przyjdzie nam poczekać do pierwszego kwartału 2022, a wszystkie zmiany w ramach Ghost Town sprawdzicie w ostatnim raporcie na Steam.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *