Ogłoszenia:

Stalker World News – 30/08/2023

img
sie
30

Dzisiejszy odcinek zdominował Gamescom 2023, ale pojawiło się również kilka innych, interesujących wiadomości.

Gamescom, Gamescom i po Gamescomie. Po tegorocznych targach pozostał pewien niedosyt – ani 4A Games, ani VG Entertainment (wcześniejsze Vostok Games) nie pokazali swoich nowych gier. Zrobiło to natomiast GSC i choć opinie są mieszane, to przynajmniej wreszcie zobaczyliśmy prawdziwy gameplay ze Stalkera 2.

Wielokrotnie wspominałem o powtarzających się atakach i próbach strącenia naszego kanału lub zmuszenia nas do milczenia w tej sprawie. Wstęp tej odsłony SWNews również jest w części poświęcony tej kwestii, ale nie mamy innego wyjścia – chcemy dalej tworzyć dla was kolejne treści, ale nie możemy dawać się szantażować i pozwalać na odbieranie nam głosu poprzez wykorzystywanie nieszczelności polityki YouTube, zatem nie możemy tego ignorować. Właściwie nie da się tego ignorować, jeśli spędzając długie godziny nad przygotowaniem materiału patrzysz, jak mściwy frustrat bombarduje go fałszywymi zgłoszeniami, a potem bezpowrotnie tracisz pracę kilku osób i musisz zaczynać od zera, albo spełnić jego największe marzenie i zrezygnować.

Poprzednie newsy, wg. wyświetlanego komunikatu zostały zablokowane przez ukraińskiego twórcę. Po wyjaśnieniu sprawy wyszło na jaw, że ktoś się pod niego podszywa. Odkręcenie tego jeszcze potrwa (o ile w ogóle się uda), ponieważ nie jest tajemnicą, że niedoskonałości zasad YouTube stawiają małych twórców na przegranej pozycji i nie my pierwsi skarżymy się na kreatywne rozumienie zasady domniemania niewinności przez tę platformę, ale będziemy próbować dalej.

Możliwe, że poniższe wideo spotka podobny los. Jeśli tak się stanie, będziecie już wiedzieć co i kto jest za to odpowiedzialny.

Dziękuję w imieniu swoim oraz reszty naszej leniwej ekipy za słowa otuchy i wsparcia od was, a także wielu małych twórców, którzy na wieść o naszych problemach okazali solidarność. To naprawdę cholernie miłe i znaczy dla nas bardzo wiele 💜.

A teraz przejdźmy już do (tylko delikatnie napromieniowanego) mięska, bo w tych newsach naprawdę sporo się dzieje!

W tym odcinku mówiliśmy m.in. o:

Nowym zwiastunie Stalkera 2

Wrażeniach z ogrywania dema na Gamescomie 2023

Polskim serwerze Stalkera w DayZ – wpadnijcie na serwer twórców!

Rebrandingu Vostok Games, które teraz nazywa się VG Entertainment, a także wspomnieliśmy wywiad naszych znajomych z SMNS-Games

Rozmowie Grigorowicza z redaktorem IGN-u

Nowościach w Road to Vostok

Oraz 15 rocznicy wydania Czystego Nieba i polecanych modach do kolejnego ogrywania tej odsłony: The Faction War Redux oraz Mystery.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *