Ogłoszenia:

Stalker 2 w grywalnej wersji na Gamescomie? Tak twierdzi znany leaker

img
lip
31

Być może już za niecały miesiąc dane nam będzie posmakować Stalkera 2 w grywalnej formie… O ile macie chwilę, by wpaść do Kolonii pod koniec sierpnia.

GSC ominęło tegoroczne, wakacyjne imprezy związane z grami i choć pracownicy studia pisali o tym dość otwarcie, to nie pojawiło się żadne oficjalne stanowisko. Jakiś tam cień szansy pozostał, więc na wszelki wypadek i tak wypatrywałem jakiegoś krótkiego zwiastuna lub oficjalnych informacji – wszak po ostatnim przesunięciu premiery twórcy nie ogłosili nowej daty. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nic się nie pojawiło.

Teraz też nie ma żadnych zapowiedzi ze strony GSC, ale jest Tom Henderson, czyli znany dziennikarz branżowy, któremu od czasu do czasu zdarza się dysponować potwierdzonymi informacjami, jakie nie zostały jeszcze ujawnione publicznie. Giełda z przeciekami rozkręca się na całego, bo już za mniej niż miesiąc, w dniach 23-27 sierpnia odbędzie się Gamescom 2023. Tym razem Tom miał coś do powiedzenia m.in. właśnie na temat Stalkera 2, bo na łamach insider-gaming.com przeczytamy:

„Wśród grywalnych wersji gier [na Gamescomie – przyp. red] znajdzie się wyczekiwana Forza Motorsport, Stalker 2: Serce Czarnobyla oraz Towerbone. W każdą z tych gier uczestnicy targów będą mogli zagrać, więc możemy się spodziewać, że dostaniemy na ich temat także nowe informacje. Gamescom Opening Night Live to jedno z najbardziej prawdopodobnych miejsc dla takich ogłoszeń”.

Informacje mogą (choć wcale nie muszą) być prawdziwe, ale fakt jest taki, że po opuszczeniu czerwcowych pokazów, Gamescom jest jedynym wydarzeniem w tym roku, na którym twórcy mogą zareklamować swoją produkcję. Czy tak się stanie? Zobaczymy, samo GSC nijak się do tych rewelacji nie odniosło.

Dorzucę do tego jeszcze jedną plotkę od siebie, na którą raczej nigdzie nie trafiliście – kolejnemu pokazowi Stalkera 2, czy to w formie zwiastuna, czy jakkolwiek grywalnej wersji, ma towarzyszyć też nowa data premiery. Tym razem mowa o lutym przyszłego roku, więc obsuwka względem końcówki bieżącego roku nie byłaby aż tak duża.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *