Ogłoszenia:

Stalker 2 – Screen ze sklepu zdradza możliwą datę premiery

img
sie
12

I to zadziwiająco bliską…

Stalker 2 powstaje (oficjalnie) od 2018 roku, a przez różne mniej lub bardziej kłopotliwe perypetie twórców, dopiero w tym roku szczęśliwcy będą mieli okazję ograć demo na Gamescomie. Wydaje mi się, że nie ma potrzeby opowiadać wam teraz całej, skomplikowanej i wyboistej historii, jaka doprowadziła do tak beznadziejnie długiego procesu produkcyjnego, ale skoro jesteśmy już na etapie grywalnego dema, to premiera musi być całkiem niedaleko, prawda?

Okazuje się, że tak naprawdę może być jeszcze bliżej niż nam się wydaje. Andrew Malmo, były dziennikarz VGC zauważył, że w oficjalnym sklepie Plaiona pojawiła się data premiery Stalkera 2. Placeholder? Nie do końca, bo jak sami wiecie, data na Steamie wskazuje grudzień bieżącego roku. W przypadku innych, ogłoszonych tytułów bez konkretnego terminu wydania, ich podstrony faktycznie mają placeholdery, ale wskazujące na 31 grudnia. Stalker 2 jako jedyny miałby ukazać się 1 grudnia 2023 roku.

Oficjalne potwierdzenie lub dementi ze strony GSC powinno być kwestią czasu – w końcu minęło już prawie półtora roku (!) od czasu, kiedy mieliśmy jakąkolwiek konkretną datę premiery. Możliwe, że twórcy chcieli poczekać z ogłoszeniem dobrej nowiny do Gamescomu, jaki odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia, ale skoro mleko się wylało, być może postanowią zdradzić co nieco wcześniej. W każdym razie ja biorę popcorn i czekam na rozwój sytuacji.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *