Ogłoszenia:

Stalker 2: Prezentacja Bajuna w krótkim materiale

img
cze
06

GSC odkryło YouTube Shorts i postanowiło wykorzystać tę okazję do zaprezentowania nowego-starego mutanta.

Dawno, dawno temu istniała taka gra, jak Oblivion Lost. Protoplasta Stalkera położył podwaliny pod to, co potem stało się Cieniem Czarnobyla, a bogate w treść dokumenty projektowe zdradzały (czasami aż zbyt) bogatą wyobraźnię twórców. Przed premierą gry część lub nawet większość pomysłów wycięto i w większości aspektów gra została przycięta. Jednymi z najbardziej jaskrawych przykładów takiej redukcji są mutanty – kilka ciekawych stworów ostatecznie nigdy nie trafiło do gry, a choć modderzy przywracali je na przestrzeni lat, to jednak nigdy oficjalnie w serii się nie pojawiły.

Jednym z takich przypadków jest Bajun, którego bogatą historię poznacie w tym miejscu. Oryginalny pomysł na tego mutanta był prosty: dzikie kotowate na terenie Strefy Wykluczenia tak samo jak wszystko inne nie oparły się wpływowi promieniowania psionicznego. Do tego szczypta folkloru, dzięki której stwór mógł np. usypiać napotykanych stalkerów i gotowe. „Nowy” Bajun, którego spotkamy w Stalkerze 2, nijak nie przypomina swojego pierwotnego krewniaka, a bardziej coś na kształt wyrośniętego Tuszkana.

GSC najwyraźniej odkryło właśnie istnienie YouTube Shorts, dzięki czemu w króciutkim klipie zobaczymy nie tyle walkę, co spotkanie z Bajunem na terenie kościoła znanego z Bagien w Czystym Niebie:

Wygląda na to, że umiejętność usypiania wrogów dalej pozostała cechą Bajunów, jednak na konkrety musimy znowu poczekać… Już jutro startuje Summer Game Fest 2024 i inne wydarzenia okołogrowe, jakie potrwają aż do końca tygodnia. Prawdopodobnie na którymś z nich zobaczymy jakieś nowości dotyczące Stalkera 2.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *