Ogłoszenia:

Spolszczenie ATOM RPG jednak idzie do przodu!

img
wrz
29

Na spolszczenie ATOM RPG czeka wielu graczy, spragnionych przygód na postapokaliptycznyn wschodzie. Jak wygląda sytuacja? Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Staroszkolne RPG przeżywają w ostatnich latach drugą młodość: obydwie części Pillars of Eternity, Torment: Tides of Numenera, Tyranny, czy nadchodzący wielkimi krokami Baldur’s Gate III… Ba, sam ostatnio zagrywam się w Wasteland 3 i jestem pod wielkim wrażeniem. Nie wiem, czy to ze względu na fakt, że gra jest po prostu dobra, czy to ja czuję się 20 lat młodszy… Nie brnijmy w to dalej 😉 Do rzeczy.

Jeśli śledzicie temat wiecie, że za spolszczenie ATOM RPG wzięli się fani. Wielu czekało na premierę, a kiedy w końcu do niej doszło… Cóż, dość powiedzieć, że nie wyszło najlepiej. Gra okazała się właściwie niegrywalna, a „translatorowy” przekład był tak zły, że prawdopodobnie szybciej byłoby zacząć tłumaczenie od nowa, niż próbować załatać to, co ukazało się w maju bieżącego roku.

Przez długi czas nie było żadnych wieści na temat dalszych rozdziałów tego dramatu. Poprawkami miała zająć się społeczność, jednak ta idea finalnie upadła, choć pozwoliło to doprowadzić do stanu używalności około 10% gry. Spytaliśmy AtomTeam o ich plany w związku z tą sytuacją i nieoczekiwanie pojawiło się światełko w tunelu… Ciężar przygotowania dalszej części spolszczenia, tym razem już w pełni grywalnego, wziął na siebie ktoś zupełnie nowy

Nie wiemy jeszcze ile to potrwa, ale wszystko jest na jak najlepszej drodze do szczęśliwego zakończenia. Trzymamy kciuki, bo Atom to odrobinę nieszablonowa, czerpiąca pełnymi garściami z klasycznych Fallotów perełka, która zasługuje na porządne spolszczenie.

Comiesięczne aktualizacje gry, jak twierdzi AtomTeam, mają zawierać kolejne ulepszenia polskiej wersji. O dalszych losach tej sprawy postaramy się informować na bieżąco.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *