Ogłoszenia:

Siergiej Grigorowicz nie jest już właścicielem GSC Game World

img
lis
16

Mimo tego pozostaje w firmie i podobno wraz z bratem dalej przewodzą firmie.

Choć ostatnimi czasy nie bardzo jest o czym donosić w kwestii Stalkera 2, a my po rozpoczęciu przez Rosję wojny nie chcemy być słupem ogłoszeniowym dla rosyjskich modów, to i tak trzymamy rękę na pulsie i jesteśmy na bieżąco z nowymi informacjami dotyczącymi nadchodzącej produkcji GSC. Dziś jednak mamy wiadomość nie tyle o samym Stalkerze 2, a o GSC Game World, założonym w 1995 roku przez Siergieja Grigorowicza i kierowanym przez niego oraz jego brata Jewgienija nieprzerwanie aż do teraz.

Wschodnie media obiegła niedawno informacja o rzekomej sprzedaży GSC i przekazaniu firmy w nowe ręce. W grze pojawiło się kilka nazwisk – sam widziałem plotki o przejęciu dokonanym przez rosyjskich biznesmenów z dyskusyjnymi powiązaniami. Prawda okazała się znacznie mniej sensacyjna, ponieważ faktycznie pod koniec września bieżącego roku dokonały się zmiany na najwyższym szczeblu GSC. Końcowym beneficjentem, zamiast Grigorowicza, został Maksim Krippa. Kim jest Krippa? Biznesmenem, którego obecność wyjaśnia, skąd GSC miało środki na ruszenie z tak dużym projektem jak Stalker 2 tuż po stworzeniu niszowych Kozaków 3.

„Jednym z naszych inwestorów oraz współwłaścicieli jest Maksim Krippa, jaki posiada wiele różnych biznesów, jednak nie ma wśród nich kasyn ani zakładów bukmacherskich. Są za to firmy z sektora IT, małe i duże startupy, e-sport oraz nieruchomości”.

Krippa jest inwestorem podwyższonego ryzyka, zatem w swoich firmach posiada udziały, konkretniej ich część lub większość, tak jak w e-sportowej drużynie NAVI lub teraz GSC Game World. Co ciekawe, nie jest to wcale nowa informacja, ale wcześniej chroniło ją restrykcyjne NDA.

„Nasza współpraca rozpoczęła się w 2020 roku, więc nie zaszły teraz tak naprawdę żadne większe zmiany. Nadal zamierzamy tworzyć gry, z których będziecie mogli być dumni”.

Siergiej i Jewgienij Grigorowicz dalej zostają na swoich stanowiskach i podobno mają pełną dowolność w tworzeniu tak Stalkera 2, jak również innych projektów – oświadczenie studia wprost wspomina o nieogłoszonych jeszcze projektach, jakie „mogą okazać się interesujące”. Kozacy 4? Dajcie mi Codename Outbreak 2

Skoro Krippa posiada teraz większość udziałów w GSC, to firma w zasadzie należy do niego. Być może faktycznie nie wtrąca się w strukturę zarządzania oraz same gry, ale z pewnością jak każdy inwestor liczy na jak największy zwrot poniesionych kosztów. Czy tak się stanie? Zobaczymy podobno już w przyszłym roku, bo aktualnie Stalker 2: Serce Czarnobyla ma zadebiutować na początku 2024.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    sty 9, 2024 @ 19:14 pm

    A miałem przez chwilę nadzieje że to pepsi. Byłby to najlepszy deal od przejęcia marynarki po zsrr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *