Ogłoszenia:

Frakcje

Wstęp

Po wojnie frakcji z 2011 roku nie pozostał już nawet ślad. Bazy ugrupowań jakie znaliśmy w 2012 roku prawdopodobnie jeszcze istnieją, choć wraz z otwarciem dróg do Centrum Zony, otworzyły się również ścieżki na odizolowane do tej pory terytoria. Największe ugrupowania niemalże natychmiast wysłały do nich swoich przedstawicieli, by ustanowić pierwsze posterunki i przejąć jak największy teren.

Spodziewano się, że okolica będzie opustoszała, jednak stalkerzy jacy pozostali tu przed zamknięciem dróg jakimś cudem przetrwali i zorganizowali nawet całkiem sprawnie działającą bazę. Wchodzenie w konflikty frakcyjne okazało się w dłuższej perspektywie nieopłacalne, więc nawet niedawni wrogowie nauczyli się żyć ze sobą we względnym pokoju.

Bandyci

 

Bandyci Zew Prypeci

Dowódca: Sułtan

Po raz kolejny zjednoczyli się pod przywództwem jednego człowieka. Ich głównym celem jest podbijanie okolicznych terytoriów oraz okradanie samotnych stalkerów, jednak teraz działają dyskretnie i ostrożnie – otwarte napady zdarzają się coraz rzadziej, a bandycka delegacja ma wstęp na jedyną neutralną bazę na Zatonie, czyli Skadowsk. Mimo wszystko większość ugrupowań w dalszym ciągu im nie ufa przeczuwając, że ich zachowanie to tylko poza.

Stalkerzy

 

Stalkerzy Zew Prypeci

Dowódca: brak

Każdy z nich jak zwykle ma swoje własne powody do przebywania w Zonie. Po jednolitym ugrupowaniu jakie pamiętamy z czasów Czystego Nieba nie pozostało wiele; większość z nich to teraz „samotne wyspy”, niektórzy łączą się w niewielkie oddziały. Zajmują się głównie poszukiwaniem i sprzedażą artefaktów.

Naukowcy

 

Naukowcy Zew Prypeci

Dowódca: Profesor Herman

Skupiona wokół mobilnego laboratorium niewielka grupa uczonych, której głównym celem – podobnie jak Sacharowa w poprzednich częściach – jest badanie Zony. Są neutralni w stosunku do wszystkich ugrupowań i nie mieszają się w żadne konflikty. Często korzystają z pomocy Wolności, Powinności lub samotnych stalkerów.

Wolność

 

Wolność Zew Prypeci

Dowódca: Loki

Frakcja osiadła na terenie Stacji Janów. Kiedy zapadła decyzja o zawieszeniu broni z Powinnością, dowódca ugrupowania podjął decyzję o założeniu tam punktu handlowego. Członkowie Wolności są o wiele ostrożniejsi niż w czasie wydarzeń z Cienia Czarnobyla i o wiele mniej wyluzowani niż w Czystym Niebie – zdawać by się mogło, że dorośli do roli, jaką odgrywają w Zonie.

Powinność

 

Powinność Zew Prypeci

Dowódca: Podpułkownik Szulga

Najlepiej zorganizowana i wyposażona frakcja. Jeden oddział wraz z dowódcą przedarł się w okolice fabryki Jupiter tuż po wyłączeniu Mózgozwęglacza. Choć wdali się w bitwę z Wolnością, Emisja przerwała walkę, a wkrótce potem wynegocjowano zawieszenie broni. Założyli przyczółek na stacji Janów i choć oficjalnie dalej walczą z „zarazą Zony”, koncentrują się bardziej na przekonywaniu samotnych stalkerów do wstąpienia w swoje szeregi.

Najemnicy

 

najemnicy Zew Prypeci

Dowódca: ?

Podobnie jak wcześniej ugrupowanie jest niejednolite i składa się z kilkuosobowych grup. Ich głównym zadaniem jest penetracja okolicy (z naciskiem na podziemne laboratoria) i poszukiwanie informacji dotyczących badań prowadzonych na terenie Czarnobyla.

Monolit

 

monolit zew prypeci

Dowódca: brak

Po wydarzeniach z Cienia Czarnobyla frakcja jest rozproszona. Część z nich pozostała wierna starym ideałom, jednak wielu oparło się efektom prania mózgu i powoli wraca do siebie, ale… czy na pewno?

Wojsko

 

wojskowi stalkerzy

Dowódca: Pułkownik Kowalski

Wraz z wyłączeniem Mózgozwęglacza również wojskowi ruszyli do Centrum Zony. Operacja „Tor Wodny” zorganizowana przez rząd Ukrainy miała na celu przejęcie kontroli nad Prypecią i Elektrownią, jednak wszystko co mogło pójść źle – poszło fatalnie. Pozostali przy życiu żołnierze są w rozsypce.

Zombi

 

zombi stalker

Dowódca: brak

Ilość zzombifikowanych stalkerów na terenie Zony ciągle jest ogromna – nawet pomimo wyłączenia większości instalacji psionicznych. Każde wyczyszczone z nich miejsce po kilku dniach ściąga nowych. Patrole, którym udało podejść się wystarczająco blisko relacjonują, że słyszeli proste rozmowy, jakie rzekomo prowadzą między sobą Zombi.

Podziel się!