Ogłoszenia:

S.T.A.L.K.E.R. na Androida w bazie GeForce NOW

img
wrz
13

Pewien programista z Ukrainy zdołał dokopać się do bardzo ciekawych danych. Na długiej liście gier znajduje się między innymi S.T.A.L.K.E.R. na Androida.

GeForce NOW to bardzo przydatna usługa grania w chmurze, z której korzystają przede wszystkim posiadacze słabszych sprzętów – wystarczy tylko szybki internet, by nawet na kilkuletnim laptopie bez problemu pograć w najnowsze produkcje, również z wykorzystaniem takich nowinek jak ray tracing. Podstawowy plan GF NOW jest bezpłatny, więc każdy z Was może sprawdzić, czy ten „Netflix do gier” od firmy NVIDIA jest dla niego. Tyle teorii. W praktyce bywa różnie, choć większość użytkowników chwali sobie to rozwiązanie. Na ten moment „zielona” biblioteka usługi chwali się ponad tysiącem gier, jakie obsługuje, ale liczba ta systematycznie wzrasta. Baza danych aplikacji uzupełniana jest na bieżąco różnymi tytułami – rónież tymi, które nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane.

Jakiś czas temu pewien programista z Ukrainy to zauważył i postanowił przyjrzeć się sprawie. Niedługo później udało mu się uruchomić grę, która oficjalnie nie posiadała wsparcia. Na tym jednak nie poprzestał i zdecydował, że chce badać sprawę dalej. Od tego czasu minęły 4 miesiące i choć Ukrainiec poinformował firmę NVIDIA o swoich odkryciach, ta podobno nie wyraziła żadnego zainteresowania, więc mężczyzna zdecydował się podzielić tym, co znalazł. Całą historię możecie przeczytać w tym miejscu.

Oprócz różnych ciekawych informacji (jak na przykład obecności God of War na PC), w opublikowanej na Githubie liście znajdziemy S.T.A.L.K.E.R.-a w wersji na… Androida.

Niestety poza tym nie dowiemy się nic więcej. Możemy tylko domniemywać, że nie chodzi o „aplikację towarzyszącą” (w końcu po co mielibyśmy ją odpalać przez GF NOW?), a mniej lub bardziej pełnoprawną, „dużą” produkcję. GSC Game World raczej nie skomentuje tej sprawy, ale warto o tym pamiętać – być może S.T.A.L.K.E.R. 2 nie będzie jedynym sposobem na powrót do Zony?

Wspomnianą listę aplikacji znajdziecie tutaj. Dajcie znać, jeśli uda Wam się znaleźć coś ciekawego.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    wrz 13, 2021 @ 19:09 pm

    Będziemy zbierać artefakty pod blokiem w stalker GO XD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *