Ogłoszenia:

S.T.A.L.K.E.R. 2 w Game Passie, ale nie na PC

img
mar
27

Jeśli korzystacie z abonamentu Xboxa i chcieliście ograć w ten sposób S.T.A.L.K.E.R.-a 2, to mamy złą wiadomość…

Wczorajszy stream przyniósł ze sobą nowe wiadomości – modele postaci i broni ze S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Show skradł jednak „zębaty” jegomość, który posłużył za prezentację wtyczek, z jakich korzysta GSC. Chyba nie muszę mówić, że z miejsca stał się memem…

Podczas gdy wszyscy zajęli się tematem nowości, na kanale Xboxa pojawiło się wideo, z którego można wywnioskować, że S2 – choć pojawi się w Game Passie – to tylko na Xboxie.

Zachar Boczarow, zapytany o komentarz w tej sprawie powiedział tylko, że studio

„początkowo nie mówiło nic na temat Game Passa na PC”.

Z jednej strony to dziwna decyzja; dostępność gry na większej liczbie platform to potencjalnie większa baza chętnych do spróbowania swoich sił w Zonie. Z drugiej strony – wnioskując z zapowiedzi, S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie charakteryzował się wysokim „replayability”, bo (być może) dokonywane w trakcie przygody wybory wpłyną na to, jak potoczy się ta opowieść. Poza tym wiemy, że będą różne zakończenia, a logika i fakt, że mamy 2021, nie 2007 podpowiadają, że nie będą to tylko kosmetyczne różnice, jak w Cieniu Czarnobyla. No i pojawią się także mody – skoro były w stanie trzymać trylogię przy życiu przez ponad dekadę, nie inaczej będzie z częścią drugą.

Jednak jeśli mody, to docelową platformą dla nich (przynajmniej na początku) będzie PC. Dla wielu fanów uzależnianie korzystania z modów od obecności gry w Game Passie jest bezsensowne, więc będą woleli zaopatrzyć się w kopię cyfrową lub, jeśli taka faktycznie się pojawi, fizyczną. Ostatecznie pewnie podobnie postąpią gracze, którzy zdecydują się zostać z marką na dłużej. Zatem jeśli spojrzeć na to z tej perspektywy, jednoczesna premiera na Xboxie w Game Passie i nieokreślonej jeszcze platformie (obecnie z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie to Steam) na PC, jest rozsądnym kompromisem.

A Wy, jak sądzicie?

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
 • img
  Tomek Odpowiedz
  kwi 7, 2021 @ 2:59 am

  Brak wersji pc skutecznie zabije Stalkera 2 ta gra bez tej platformy nie będzie warta uwagi bo jeżeli będzie tylko Xbox to konsola XS a to koszt 2.5k PLN bo to jest docelowa konsola na starszej generacji nie pogramy

  • img
   kwi 7, 2021 @ 4:12 am

   Ale przecież nikt nie mówi, że S2 nie będzie na PC… Wręcz przeciwnie 🙂

 • img
  kwi 11, 2021 @ 19:19 pm

  Skoro nie ma go w GP na PC to pewnie będzie w Epic. Ciekawy jestem czy będzie na XO czy już tylko na XS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *