Ogłoszenia:

S.T.A.L.K.E.R. 2 na Xbox Series S – już na pewno

img
wrz
23

To, że gra zostanie wydana również na konsolach, wiemy od czasu udostępnienia pierwszego zwiastuna. Na razie nie ma informacji o wersji na PS5, ale właśnie potwierdzono pojawienie się S.T.A.L.K.E.R.-a 2 na Xbox Series S!

Wojny konsolowe to nieodłączny element każdej generacji, ale nawet nieobeznany w temacie obserwator zauważy, że ostatni ruch Microsoftu może być gwoździem do trumny Sony. Oczywiście PS5 ma wiernych fanów, mnóstwo tytułów ekskluzywnych i bez problemu poradzi sobie na rynku, jednak to Microsoft zrobił ogromny krok do przodu. Wiemy, że to jeszcze nie koniec zakupów „zielonych”; od kilku dni trwa „giełda nazwisk” – jakie studio będzie następne po Bethesdzie? Nowy Xbox zadebiutuje już 10 listopada, więc zapewne niedługo się dowiemy.

Za Xboxa Series X zapłacimy 2249 złotych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z abonamentu Xbox All Acces, wynoszącego 148 zł miesięcznie przez 24 miesiące. Na ten moment wiemy, że partnerem Microsoftu oferującym tę usługę będzie Media Expert.

Zachar Boczarow, zapytany o S.T.A.L.K.E.R.-a 2 na Xbox Series S potwierdził, że gra będzie możliwa do odpalenia na tańszej wersji konsoli Microsoftu.

– Czy Xbox Series S również będzie obsługiwany? Chciałbym wiedzieć przed zakupem. Nie będę zbyt zadowolony, jeśli kupię Series S, by zaoszczędzić i okaże się, że nie jest wystarczająco mocny do STALKER-a 2 

– Cześć
Będzie, wszystkie gry next-genowe z Xboxa Series X, będą dostępne na Xboxie Series S.

Inną sprawą jest to, czy granie w S.T.A.L.K.E.R.-a 2 na Xbox Series S będzie graniem komfortowym; w końcu różnica w mocy obydwóch wersji konsol jest zauważalna… Jeśli jednak celujecie w maksymalnie 1440p, i interesujecie się nowymi konsolami Microsoftu głównie z uwagi na S.T.A.L.K.E.R.-a 2, to spokojnie możecie zaoszczędzić prawie 1000 zł.

Na oficjalnej stronie Xboxa, przy S2 ciągle widnieje informacja, że platformą docelową jest Xbox Series X.

Na deser zostawiamy Wam porównanie mocy obydwóch wersji konsol:

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *