Ogłoszenia:

Prace nad filmem na podstawie Metro 2033 wstrzymane

img
kwi
14

Wiadomość niby nagła, ale po długiej ciszy właściwie oczekiwana…

W ubiegłym roku po raz pierwszy pojawiła się wiadomość o powstającej ekranizacji uznanej powieści Dmitrija Głuchowskiego, jaka przyniosła mu niemałą sławę na całym świecie – Metro 2033. Przygody Artioma odbiły się głośnym echem, a na ich motywach 4A Games stworzyło (jak dotąd – trwają prace nad nową częścią) trylogię wspaniale przyjętych gier. Plotki o filmie (a nawet pierwsze przymiarki do nakręcenia go) pojawiały się już od dawna, jednak ostatecznie dopiero w 2021 roku poznaliśmy pierwsze szczegóły. I zobaczyliśmy artworki, które – jak to artworki – niewiele mówią.

Konkretów było niewiele – dowiedzieliśmy się tylko, że za kamerą stanie Egor Baranow, mający na swoim koncie między innymi całkiem nieźle przyjęty „Ostatni Posterunek”, scenariuszem zajmie się sam Dmitrij Głuchowski, a premiera odbędzie się w okolicach stycznia 2024. Wczoraj głos zabrał producent obrazu, niejaki Walery Fedorowicz, w przeszłości wielokrotnie współpracujący z Baranowem. W komentarzach na swoim kanale na Telegramie przyznał, że prace nad filmem Metro 2033 zostały wstrzymane.

Czy to definitywny koniec tematu, a produkcja nigdy nie ujrzy światła dziennego? Być może. Na ten moment nie pojawiły się żadne oficjalne komunikaty ani ze strony reżysera, ani ze strony autora książkowego pierwowzoru.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    kwi 17, 2022 @ 7:51 am

    Fajne żeby ten projekt nie upadł

  • img
    kwi 21, 2022 @ 0:54 am

    Mam nadzieję ,że to tylko tymczasowe zawieszenie projektu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *