Ogłoszenia:

Praca nad główną fabułą True Stalker została zakończona

img
paź
03

True Stalker powstaje od kilku lat i bardzo możliwe, że będzie jedną z ostatnich większych premier przed pojawieniem się S.T.A.L.K.E.R.-a 2.

Pod koniec lipca twórcy informowali o kończących się pracach nad ostatnim rozdziałem głównej fabuły. Wczoraj pojawiły się doniesienia o całkowitym domnięciu tej kwestii; True Stalker składać się będzie z 9 rozdziałów, a nasze decyzje zaprowadzą nas do jednego z kilku możliwych zakończeń gry.

Wykonanie wszystkich przygotowanych zadań powinno zająć około 30 godzin. Warto wspomnieć, że autorzy starali się zaprojektować je tak, by uniknąć powtarzalnych zadań, polegających na poszukiwaniu przedmiotów i strzelania do setek wrogów po drodze. Ma być więcej śledztw i eksploracji czyli tego, co stalkerzy lubią (a przynajmniej powinni lubić) najbardziej. Wiele postaci zostało w pełni udźwiękowionych.

Ukończenie prac nad główną fabułą nie oznacza niestety szybkiej premiery True Stalker. Kolejnym krokiem jest ulepszanie zaimplementowanych mechanik, dalsze wdrażanie zadań pobocznych i poszukiwanie błędów. Mod zostanie wydany dopiero wtedy, gdy twórcy uznają, że jest całkowicie gotowy. Z jednej strony to źle, ponieważ trzeba czekać, ale z drugiej – wypuszczony niedawno w otwartej becie Dark Path jest ciągle łatany i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Na koniec przypominamy, że True Stalker wyjdzie w rosyjskiej i angielskiej wersji językowej. Wersja polska będzie musiała poczekać – była okazja pracować nad nią wcześniej, ale sami nie mamy na tyle czasu. Niestety inne społeczności związane z tematem S.T.A.L.K.E.R.-a były niechętne do współpracy w tej kwestii. Mimo tego jesteśmy pewni, że ktoś pokusi się o przygotowanie spolszczenia, więc tym bardziej warto mieć True Stalker na oku.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *