Ogłoszenia:

Pożar w praskim biurze GSC [AKTUALIZACJA]

img
wrz
09

Nikomu nic się nie stało, ale nie wiemy czy i jak wpłynie to na dalsze funkcjonowanie firmy.

Jak pamiętacie, jakiś czas po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę, GSC Game World przeniosło się ze swojej siedziby w Kijowie do Czech. Nie ma oficjalnych danych na temat ilości pracowników, jacy zmienili miejsce zamieszkania, ale możemy zakładać, że było ich całkiem sporo – wg. nieoficjalnych danych biuro GSC w Pradze zajmuje aż 3 piętra.

Jak podaje Vortex, na jednym z tych pięter, w biurowcu przy ulicy Na Pankráci w nocy z 7 na 8 września wybuchł pożar. Z udostępnionych informacji wynika, że jego przyczyną była awaria instalacji elektrycznej, a na miejsce przybyło aż 5 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 30 osób, nikt nie odniósł obrażeń. Straty oszacowano na około 1,5 miliona koron czeskich, czyli nieco ponad 280 tysięcy złotych.

Jiří Bigas z Vorteksa twierdzi, że redakcja dysponuje zdjęciem z miejsca zdarzenia, jednak nie może go opublikować. Nie wiemy czy pożar w siedzibie GSC jakkolwiek wpłynie na tworzenie Stalkera 2 – podobno na zniszczonym piętrze przechowywano kopie zapasowe. Pytałem GSC o komentarz w tej sprawie, ale do czasu publikacji nie dostałem żadnej konkretnej informacji. Jeśli to się zmieni, wiadomość zostanie zaktualizowana.

Aktualizacja

Mamy feedback od GSC w sprawie pożaru:

W czwartek 7 września w naszym biurze w Pradze wybuchł pożar. Na szczęście w wypadku nikt z pracowników ani personelu biura nie odniósł obrażeń. Choć ogień udało się ugasić, jedno z pięter biura wymaga całkowitej renowacji. Szczegóły wypadku są ciągle w trakcie wyjaśniania.

Dziękujemy za wasze pytania i słowa wsparcia, które otrzymaliśmy w tym czasie! Żadna anomalia, nawet Spalacz, nie zatrzyma nas w dążeniu do ostatecznego celu. Radziliśmy sobie już wcześniej z gorszymi sytuacjami.

To oczywiste, że firma w ostatnich latach mierzyła się z większymi problemami, a tego typu wypadki – jakkolwiek niefrotunne by nie były – mogą mieć miejsce zawsze. Skoro wszyscy są cali i zdrowi, to pozostaje nam mieć nadzieję, że zgodnie z doniesieniami Vorteksa ucierpiały jedynie kopie zapasowe oraz sam budynek, a sytuacja nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie GSC Game World.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *