Ogłoszenia:

Podróż w przeszłość – tętniąca życiem Prypeć w 1982 roku

img
maj
06

Znane na całym świecie miasto-widmo, opuszczone w wyniku awarii pobliskiej elektrowni atomowej w 1986 roku. Wszyscy doskonale znamy tę historię. Zastanawialiście się, jak wyglądała Prypeć przed katastrofą? Pewnie, że tak. Jak każdy.

Miasto powstało w 1970 roku, około 4 kilometrów od elektrowni, głównie z myślą o osiedleniu w nim pracowników tejże. Prawie dekadę później nadano mu oficjalnie prawa miejskie. Choć nigdy nie było wielką metropolią (w szczytowym okresie populacja wynosiła około 50 tysięcy mieszkańców), tętniło życiem. Kino „Prometeusz”, pałac kultury „Energetyk” jak również kilkadziesiąt sklepów działały z pełną mocą, krok po kroku budując potęgę regionu.

Dobrze wiemy, jak to się skończyło. A jak wyglądało w czasach, gdy nikt nie brał ewentualnej awarii pod uwagę? W 1982, do którego przeniesiecie się za sprawą poniższego nagrania, doszło co prawda do niewielkiego wypadku w reaktorze nr 1 (i drobnego skażenia), ale rozmiaru nadchodzącej tragedii nie przeczuwał nikt. W związku z tym warto zajrzeć w przeszłość, by zobaczyć beztroskę – jeszcze żywej – Prypeci.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *