Ogłoszenia:

Pod Osłoną Śmierci – Klondajk 2.0

img
mar
08

W poszukiwaniu El Dorado Zony.

W skrócie

Tytuł oryginalny: Под прикрытием смерти. Клондайк 2.0
Twórca: Strielok200, Skyff
Data wydania: 25 grudnia 2014
Wersja językowa: PL
Autor spolszczenia: gawron
Wymagana wersja gry: 1.6.02

1/5 (3)

Opis

Stalkerzy są przyzwyczajeni do śmierci – każdego dnia znika jeden, kilku lub całe oddziały. Jednych udaje się odnaleźć żywych, innych martwych, a są i tacy, po których słuch na zawsze ginie. Tak, jakby nigdy nie istnieli.

Pewnego dnia, który na pierwszy rzut oka nie różnił się niczym od innych, Strefą Wykluczenia wstrząsa ogromna Emisja, nazywana później przez niektórych „trzecią katastrofą”. Wielu stalkerów umarło od razu, inni – niedługo później. Udało się jednak znaleźć i dobre strony, bo naukowcy potwierdzili w końcu istnienie jednej z największych legend Zony, tytułowego klondajka, będącego skupiskiem niebezpiecznych anomalii, ale i cennych artefaktów. Przypuszcza się, że jego powstanie miało związek z wielką Emisją.

Instytut Naukowo-Badawczy Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia wysyła grupę badawczą, mającą sprawdzić wskazany przez naukowców teren. W okolicy Doliny Mroku kontakt z oddziałem zostaje przerwany…

Do zbadania tej sprawy, jak i odnalezienia samego klondajka oddelegowany zostaje niejaki Arkan – emerytowany wojskowy, obecnie doświadczony stalker.

Pod Osłoną Śmierci: Klondajk 2.0 to ulepszona wersja modyfikacji wydanej oryginalnie w 2013 roku. Do jej największych zalet należy nowa historia, wykorzystująca zarówno lokacje z Cienia Czarnobyla, buildów, jak i zupełnie nowe. Na uwagę zasługuje również system umiejętności, pozwalający w zamian za wykonywanie kolejnych zadań rozwijać głównego bohatera oraz wytwarzać przedmioty.

  • nowa fabuła;
  • 15 lokacji;
  • kilka zadań pobocznych;
  • 3 nowe rodzaje anomalii;
  • nowe animacje i dźwięki otoczenia;
  • zmieniony balans gry;
  • system umiejętności i wytwarzania przedmiotów

Porady

  • warto przeszukiwać lokacje;
  • możliwość dołączenia do Wolności lub Powinności, ich mini-fabuły przeplatają się z główną opowieścią;
  • system umiejętności i wytwarzania jest ekstremalnie przydatny – za jego pomocą można stworzyć zarówno ezgoszkielet, detektor, jak i wiele innych przedmiotów;

Pobieranie

Instalacja

Rozpakowujemy archiwa z modem i łączymy je. Powstałe w ten sposób foldery gamedata i bin przenosimy do głównego katalogu gry.

Tak samo postępujemy z fixem 1 oraz na końcu ze spolszczeniem.

Opcjonalnie, jeśli chcecie, możecie w ten sam sposób dograć sobie spawner.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *