Ogłoszenia:

[Plotka] STALKER 2 przełożony na pierwszą połowę 2023?

img
cze
08

Plotki, w których może kryć się ziarno prawdy. Czy szykuje się przełożenie premiery Stalkera 2?

Od czasu ataku Rosji na Ukrainę o STALKER-ze 2 zrobiło się cicho. Wiemy tylko, że twórcy starają się kontynuować prace nad grą, ale jednocześnie mamy coraz mniej wiary w to, że studio domknie wszystko i zdąży dostarczyć Serce Czarnobyla do 8 grudnia. Ostatni konkretniejszy materiał od GSC pojawił się na początku marca. Choć mogliście trafić na plotki o ewentualnym przeniesieniu firmy do Czech, to jak do tej pory nie zostały one oficjalnie potwierdzone.

Na początku wojny, o czym wspominałem już kilkukrotnie na CZ i SW, dostawaliśmy od was bardzo dużo pytań o to, czy gra będzie anulowana, a jeśli nie – to czy premiera zostanie przesunięta. Na każde z nich odpowiadaliśmy najprościej jak się da – nie mamy pojęcia. Od kilku miesięcy wiadomo, że 12 czerwca ruszy Xbox & Bethesda Games Showcase, gdzie może pojawić się coś na temat sytuacji w GSC i samego STALKER-a 2. Do imprezy został niecały tydzień, więc sezon przecieków, zgadywanek i spekulacji można uznać za otwarty.

Roberto Serrano, którego wiarygodność można z łatwością podważyć, poruszył temat STALKER-a 2 w kontekście nadchodzącej imprezy Xboxa jako pierwszy. W jednym z jego tweetów znajdziemy informację, że podczas imprezy zobaczymy nowy zwiastun oraz otrzymamy informację o przesunięciu daty premiery na pierwszą połowę 2023 roku:

Szczerze mówiąc zdziwiłbym się, gdyby GSC dało radę zakończyć wszystkie prace przed 8 grudnia. Oczywiście doskonale pamiętam, że to także nie była pierwotna data premiery, więc mielibyśmy do czynienia tak naprawdę z trzecią obsuwką. Abstrahując od kalendarza, to zeszłoroczny zwiastun pojawił się na imprezie zorganizowanej przez Microsoft w ramach E3. W tym roku E3 zostało co prawda odwołane, jednak gigant z Redmond organizuje własny pokaz, na którym na pewno dowiemy się czegoś na temat najgorętszej produkcji Bethesdy, czyli Starfield, ale STALKER 2 także może uchodzić za jednego z asów w rękawie Phila Spencera. Zatem jeśli twórcy faktycznie wrócili do pracy (niezależnie od tego gdzie się fizycznie znajdują), to wysoce prawdopodobne, że zobaczymy coś nowego. Chociażby materiał na temat motion capture i tworzenia przerywników filmowych, którego krótkie fragmenty widzieliśmy w marcowym wideo.

Sami wiecie jak jest – plotki gonią inne plotki, a w nadchodzących dniach z pewnością pojawi się ich jeszcze więcej. Na konkrety i tak będziemy musieli poczekać do najbliższej niedzieli. Mimo tego korzystając z okazji, chciałbym zapytać o opinię was: czy GSC zdecyduje się coś pokazać? Czy rzeczywiście Xbox & Bethesda Games Showcase to dobry moment na ujawnienie nowej daty premiery?

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
 • img
  cze 9, 2022 @ 1:06 am

  I bez wojny ten grudzień wydawał się nierealny

 • img
  cze 10, 2022 @ 19:18 pm

  Kaeyah ale nadzieja byłam. a teraz trza czekać aż wydadzą oświadczenie o przesunięciu premiery

 • img
  cze 10, 2022 @ 19:20 pm

  * była .Szkoda że nie ma opcji edycji komentarza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *