Ogłoszenia:

Pioner – nowe MMO, silnie inspirowane STALKER-em

img
maj
20

„Debiutancki projekt rosyjskiego studia”, „STALKER” i „MMO” w jednym. Brzmi jak przepis na sukces?

GFA Games to firma powstała w 2016 roku w Moskwie. Według strony na linkedin, zatrudnia „51-200 pracowników”, a owocem ich pracy jest Pioner – surwiwalowe, postapokaliptyczne MMO powstające od kilku lat. I wygląda całkiem imponująco…

Przez większość procesu produkcyjnego twórcy dzielili się tylko artworkami, nie pokazując gry w akcji – aż do dzisiaj. Na kanale BigfryTV pojawił się prawie dziewięciominutowy materiał z Pioner, w którym zobaczymy produkcję w ruchu, a jakiś czas później twórcy opublikowali sam zwiastun:

Pioner jest klasyczną, pierwszoosobową strzelanką, skoncentrowaną na rozgrywce PvE, ale mają znaleźć się w niej także strefy PvP. Każdy gracz będzie mógł dołączyć do jednego z czterech ugrupowań, wykonywać dla nich zadania i w jakiś sposób wpływać tym samym na świat przedstawiony. Ten prezentuje się całkiem interesująco – zamknięta, odcięta od reszty świata wyspa, którą spotkała nieokreślona katastrofa.

Ciekawie zapowiada się także system rozwoju. Nie będzie tutaj klasycznych statystyk, a kolejne „poziomy wpływów”, jakie zapewnią graczom dostęp do lepszego asortymentu u sprzedawców, jak również do nowych zadań.

Pioner powstaje na Unreal Engine i korzysta z wszystkich dobrodziejstw silnika, prezentując się przy tym naprawdę imponująco. Na stronie internetowej projektu można znaleźć informację, że w 2020 roku powstała wczesna alfa, ale nie ma tam jeszcze nic na temat daty premiery.

Zaznaczam jednak, że zdrowy rozsądek każe podchodzić do niej z dystansem. To już druga gra po ogłoszonym jakiś czas temu The Day Before, które na zwiastunach prezentuje się świetnie, ale są solidne podstawy by uznać, że po premierze nie będzie już tak różowo… Zobaczmy jak sytuacja się potoczy i będziemy informować o nowościach w Pioner kiedy tylko się pojawią.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *