Ogłoszenia:

Pierwsza część drugiego szyfru S.T.A.L.K.E.R.-a 2 rozwiązana! [aktualizacja] Druga też!

img
sty
27

Poszło nieco szybciej niż poprzednio, choć poszlaki były zdecydowanie mniej oczywiste. Kolejny szyfr związany ze STALKER-em 2 powoli ujawnia swoje tajemnice…

W naszym zbiorze pewnych, potwierdzonych przez GSC informacji odnośnie S.T.A.L.K.E.R.-a 2 znajduje się wzmianka o specyficznych kartach, rozsyłanych wraz z gadżetami z gry do wybranych osób. Było oczywiste, że wzór na nich nie jest przypadkowy – ten sam grzbiet widzieliśmy na talii znajdującej się na jednej z udostępnionych przez studio grafik.

Po nitce do kłębka – podobnie jak w przypadku poprzedniego szyfru, również tutaj należało dodać do siebie wszystkie elementy. I to dosłownie – każda karta zawiera numer. Po zsumowaniu ich, otrzymujemy numery telefonów z różnych krajów…

+441228935384
+74722779814
+12016859207
+380914819576

Po połączeniu z jednym z nich usłyszymy wiadomość, w której zawarta jest druga część zadania. Komunikaty w różnych językach brzmią nieco inaczej, ale sens jest dokładnie ten sam.

Po przetłumaczeniu:

„Cześć. Nazywam się Szyfr i jeśli słyszysz to nagranie, to miałem rację ze wszystkim – w Zonie można znaleźć ślady globalnego spisku. To nie jest jakieś gówno o masonach i zielonych ludzikach, tylko coś poważnego. Żeby dostać się do sedna, potrzebuję pomocy kogoś z Wielkiej Ziemi. Zapisz sobie to – suma schematu BM, ale bez zer, numer o nośności 4,5 tony, średnia liczba latarni morskich. Nie mam pojęcia co to wszystko może znaczyć, ale do Ciebie należy rozgryzienie tego. Jak Ci się uda, oddzwoń i wybierz tonowo odpowiednie liczby. Rozumiem, że może to brzmieć bezsensownie, ale jeśli mam rację… powodzenia”.

Jeśli zastanawiacie się czym jest ten „BM”, to prawdę mówiąc nie mam zielonego pojęcia. Początkowo celowałem w wóz bojowy (Боевая машина), ale potem przypomniałem sobie o BM-16, czyli wyciętej z Cienia Czarnobyla broni, a na końcu o tym:

Na tę chwilę nikomu nie udało się przejść dalej. Ciężko wyciągać jakieś wnioski, ale już raz udało się rozwiązać szyfr, który pozornie był ekstremalnie trudny… Zresztą sprawdźcie sami siatkę powiązań poszczególnych etapów, która prowadziła do ostatecznego rozwiązania, to zrozumiecie o co chodzi. Choć nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile potrwa łamanie kolejnego etapu zagadki, z pewnością tylko kwestią czasu jest, kiedy dowiemy się czegoś więcej.

Jeśli chcecie pomóc w rozwiązywaniu, zapraszamy na ten serwer Discorda – pod warunkiem, że znacie język rosyjski. A jeśli chcecie obejrzeć całą talię kart od GSC, wrzuciliśmy je w jednej paczce tutaj.

[Aktualizacja]

Wygląda na to, że druga część szyfru również została złamana. Właściwe cyfry to 3, 2 oraz 0. Komunikat, który dostaniemy po wybraniu ich na klawiaturze w trakcie połączenia z jednym z ww. numerów, brzmi tak:

„Przyjąłem. Nie masz pojęcia, jakie drzwi otwierają te liczby, jeśli oczywiście są właściwe. Sprawa wygląda tak – sprawdzę je, ale żeby to zrobić, będę musiał odwiedzić dość nieprzyjemne miejsce. Podróż tam i z powrotem zajmie mi co najmniej tydzień, o ile po drodze nie wpadnę w jakieś kłopoty. Zadzwoń do mnie wtedy. Powodzenia”.

Czyli nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać co najmniej tydzień.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *