Ogłoszenia:

Ostatni Stalker

img
lut
13

Najnowsza modyfikacja autorstwa zaurusa, będąca kontynuacją Upadłej Gwiazdy.

W skrócie

Tytuł oryginalny: Последний Сталкер
Twórca: zaurus
Data wydania: 3 września 2018
Wersja językowa: PL
Autor spolszczenia: ?
Wymagana wersja gry: repack – mod samodzielny

1/5 (14)

Opis

Kolejna modyfikacja od znanego w środowisku stalkerskiego moddingu Zaurusa, będąca bezpośrednią kontynuacją wydarzeń przedstawionych w poprzednim modzie – Upadłej Gwieździe. Mimo tego deweloper podkreśla, że Ostatniego Stalkera należy traktować jako oddzielną produkcję.

Fabuła jest satysfakcjonująca i różnorodna, że nie będziemy silić się na próby streszczenia jej. Dość powiedzieć, że – wzorem poprzedniczek – wydarzenia mają tutaj ogromną skalę, a wizja Zony zaprezentowana przez Zaurusa jest tak unikatowa, jak to tylko możliwe.

 • nowa fabuła;
 • nowe bronie, wśród których prym wiedzie nóż do rzucania;
 • 18 lokacji;
 • poprawiona grafika i wiele nowych efektów wizualnych;
 • nowa pogoda;
 • nowe elementy ekwipunku;
 • nowe modele

Porady od autora

Ostatni Stalker jest dość „ciężki”, tzn. przy dłuższym posiedzeniu wyloty do pulpitu (z pustym logiem) są bardzo prawdopodobne. Dobrze jest więc robić co jakiś czas przerwy i samodzielnie restartować grę.

W niektórych miejscach znika dźwięk padającego deszczu. Jedynym rozwiazaniem tego problemu jest zapisanie gry, wyjście i ponowne uruchomienie.

Należy uważnie czytać dialogi i słuchać wszystkich informacji – bywają pomocne w przejściu gry.

Aby zmienić ustawienia graficzne, odpalamy moda, wchodzimy w opcje i zmieniamy to, co nas interesuje. Po tej czynności KONIECZNIE wychodzimy z gry na pulpit, by zmiany się zapisały.

Po rozpoczęciu rozgrywki i zobaczeniu intra, w skrócie gry możemy dodać parametr -nointro, co zapobiegnie każdorazowemu ładowaniu go. Znajduje się tam również inny dopisek: -smap4096. Jeśli masz słabszy komputer, możesz zmienić ten parametr na -smap3072 lub -smap2048. W drugą stronę również to działa i nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić na -smap8192. Im wyższa wartość, tym większe obciążenie podzespołów komputera – stąd w najsłabszych pecetach można go po prostu usunąć.

Pobieranie

Instalacja

Rozpakowujemy archiwum dowolnym programem, polecamy do tego celu 7zip.

Uruchamiamy Setup_als.exe i instalujemy moda do dowolnego folderu (NIE takiego, w którym mamy podstawkę – mod działa bez niej). Twórca zaleca inną ścieżkę niż domyślny folder Program Files na dysku C:\.

Fix 1 przenosimy do katalogu, w którym zainstalowaliśmy Ostatniego Stalkera, następnie tak samo postępujemy z fixem 2 i zgadzamy się na zamianę plików.

Spolszczenie kopiujemy do głównego katalogu, zgadzamy się na zamianę plików.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
 • img
  Vlaadmir Odpowiedz
  cze 13, 2020 @ 19:43 pm

  Link daliście do Apokalipsy (na górze i na dole jest ten sam). Pozdrawiam 🙂

  • img
   cze 13, 2020 @ 20:07 pm

   Zaraz będzie poprawione, dzięki 🙂

   Edit: no, może nie tak zaraz… ale za godzinę powinno być dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *