Ogłoszenia:

Nowy zwiastun i data premiery Atomic Heart

img
lut
09

Mnóstwo akcji, świetna muzyka i data premiery na nowym zwiastunie Atomic Heart.

Określane przez wielu mianem „rosyjskiego Bioshocka” Atomic Heart jest dla wielu spadkobiercą tej serii. Nie do końca słusznie, bo przecież Bioshock 4 powstaje (choć nie pracuje przy nim Ken Levine), ale jeśli uznamy, że Prey od Arkane kontynuuje tradycje zapoczątkowane w Rapture, a te są duchowym następcą System Shocków, to może faktycznie coś w tym jest… Mimo tego Atomic Heart wydaje się być zdecydowanie bardziej „szalone” i przerysowane, co wcale nie oznacza, że jest mniej serio. To po prostu specyficzna konwencja, którą wystarczająco autentycznie są w stanie przygotować chyba tylko Rosjanie – i tak, jak trudno byłoby mi sobie wyobrazić „Idiotę” napisanego przez kogoś innego, tak tego typu gra wystarczająco autentyczna może być tylko, jeśli powstanie na wschodzie. No, ale zostawmy te przemyślenia, bo na rozmawianie o Atomic Heart będzie jeszcze czas.

Od kilku dni wiadomo było, że produkcja doczeka się nowego zwiastuna, a ostatnio wyszło na jaw, że trailer zdradzi także datę premiery. I faktycznie – ta została ustalona na końcówkę tego roku, a dokładniej rzecz ujmując – #######BER. Nie wiemy dokładnie który to będzie miesiąc (September, October, November, December, a więc kolejno wrzesień, październik, listopad oraz grudzień), ale trzymamy kciuki za koniec III kwartału.

Warto też przypomnieć, że nad ścieżką dźwiękową Atomic Heart pracuje Mick Gordon – kompozytor z ogromnym dorobkiem, niezwykle ceniony przez wielu graczy. I choć muzyka wpadała w ucho już przy okazji dłuższego zapisu rozgrywki z sierpnia 2020, tak dopiero w tym zwiastunie czuć potencjał warstwy audio w produkcji Mundfish. Zresztą zobaczcie i posłuchajcie sami:

Kilkanaście minut po zwiastunie, IGN opublikował krótkie Q&A z deweloperami, w którym dowiadujemy się kilku ciekawych rzeczy na temat gry. O swoich inspiracjach twórcy mówią tak:

„Czerpiemy inspirację przede wszystkim z sowieckiego sci-fi i epoki odkrywania kosmosu w ZSRR. Stanisław Lem, Arkadij i Borys Strugaccy, magazyn Техника — молодёжи [Technika dla młodzieży – przyp. red], okres lat ’50 i ’60. To złoty wiek w nauce, sztuce i architekturze. W Mundfish jesteśmy wielkimi fanami science fiction i chcieliśmy pokazać to w taki sposób, by można było się zastanawiać – a co, gdyby to wszystko było prawdą, gdyby historia potoczyła się inaczej? (…)”

Resztę krótkiej rozmowy znajdziecie tutaj. Przypominamy, że Atomic Heart ukaże się na pecetach, PS5, Xboxie Series X|S, ale również na PS4 i Xboxie One.

Jak wrażenia po zwiastunie? Czekacie i liczycie na mocną końcówkę roku, czy raczej podchodzicie do Atomic Heart ostrożnie?

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *