Ogłoszenia:

Nowi przeciwnicy i stare-nowe poziomy w Chernobylite

img
sie
31

Prace nad „polskim S.T.A.L.K.E.R.-em” trwają nieprzerwanie, czego dowodem jest kolejny, krótki raport Farm51. Zobaczymy w nim, co nowego zawitało (lub wkrótce zawita) do produkcji Gliwiczan. A to nie byle co, bo wreszcie będziemy mieli okazję zmierzyć się z nowym typem przeciwnika!

Miesiąc temu pisaliśmy o Czernohoście, czyli nowym mutancie, mającym uzupełnić skromny do tej pory bestiariusz Chernobylite. Deweloperzy poinformowali ostatnio, że został wprowadzony do gry i zastąpił wszystkie dotychczasowe potwory na otwartych przestrzeniach. Czernohost jest piekielnie szybki i silny, co niewątpliwie wymusi większą ostrożność w eksploracji Zony… Choć jest też dobra wiadomość – wraz z kolejnym patchem potwory zaczną atakować żołnierzy, co w pewnych sytuacjach może okazać się przydatne.

Kolejny nowy przeciwnik to opancerzony żołnierz NAR-u, którego strzał… Ech, zobaczcie sami:

Co prawda celuje dłuższą chwilę, ale – sądząc po efektach trafienia – oberwanie od niego nie będzie przyjemnym doświadczeniem. Lepsza ochrona sprawia, że zabicie go nie będzie tak łatwe, jak jego „szeregowych” kolegów.

W trakcie rozgrywki co najmniej raz możemy się poddać – trafimy wtedy do więzienia. Dotychczas był to bardzo prosty, ewidentnie nieukończony poziom, ale niedługo ma się to zmienić. Więzienie będzie wyglądało tak:

Na ukończenie go Farm51 potrzebuje jeszcze trochę czasu, ale już widać, że warto czekać – wygląda to naprawdę klimatycznie. Podobnie jak port w Prypeci, czyli lokacja dostępna w grze od jej debiutu we Wczesnym Dostępie, która również doczeka się paru ulepszeń.

Na deser zostawiam to, co w moim przypadku na pewno wpłynie na przemierzanie Zony w skórze Igora – system leczenia. Do tej pory zdarzało mi się wpadać na wrogów jak Rambo, a kiedy sytuacja robiła się gorąca i zdrowie spadało za bardzo, używałem apteczki z poziomu okna ekwipunku, w trakcie czego wrogowie ustawiali się w idealną do odstrzału grupkę. Koniec z tym! Teraz używanie apteczki odpala nową animację, a więc wydłuża czas potrzebny na leczenie.

Pocieszeniem może być możliwość przypisania apteczki do jednego ze slotów szybkiego używania, ale jeśli chodziliście na skróty, tak jak ja, to teraz będzie o wiele trudniej…

Od naszego ostatniego materiału na ten temat (i jego genialnej „wersji wschodniej”, którą linkujemy niżej) minęło już trochę czasu. Ilość zmian wprowadzanych przez Farm51 zaczyna być na tyle interesująca, że chyba niedługo znowu wrócimy do gry… Nowi przeciwnicy, poprawki w poziomach i systemach rozgrywki sprawiają, że Chernobylite znowu nas zaciekawia.

A Wy? Graliście, czy dopiero zamierzacie?

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    sie 31, 2020 @ 14:36 pm

    Jak ja mogłem ominąć tą wersje wschodnią 😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *