Ogłoszenia:

Nowa galeria – anulowany S.T.A.L.K.E.R. 2

img
lip
01

Nowa kategoria na CentrumZony, a w niej…

Znacie dobrze nasz stosunek do wycieku materiałów z anulowanego S.T.A.L.K.E.R.-a 2, a jeśli nie – w tym miejscu możecie się z nim zapoznać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zarówno stary S2, jak i technologia, na której miał powstawać to martwe projekty, jednak mimo wszystko udostępnianie wszystkich zasobów tylko po to, by zagrać na nosie kilku moderom (twórcom OldConcept), jest zagraniem wyjątkowo niskim.

O ile z samych materiałów nie wynika zbyt wiele, tak archiwa zawierały całkiem sporą ilość artworków, dzięki którym możemy zobaczyć, jak miał wyglądać anulowany S.T.A.L.K.E.R. 2. I właśnie te artworki zebraliśmy w jednym miejscu i umieściliśmy w galerii, którą znajdziecie w kategorii „Uniwersum” na górze strony.

Oczywiście samo zebranie archiwalnych prac to stosunkowo mało roboty, dlatego postanowiliśmy też dokończyć zapomniany blisko dwa lata temu projekt.

Zrobiliśmy jak dotąd dwa materiały o fabule anulowanego S.T.A.L.K.E.R.-a 2. W pierwszym z nich, z października 2019 roku pojawiła się przetłumaczona mapa świata, który miał być areną naszych zmagań z Zoną.

Ciężko mi powiedzieć ile dokładnie dostaliśmy zapytań w jej sprawie, ale było ich całkiem sporo. Tyle tylko, że mapa nie była dokończona, potem pojawiły się inne rzeczy do roboty i sprawa jakoś się rozmyła. Aż do dziś. Na dole galerii artów z anulowanego S.T.A.L.K.E.R.-a 2 znajdziecie też całkowicie przetłumaczoną mapę. Do tego w dwóch wersjach – większej oraz mniejszej, dla wygody tych ze słabszym internetem lub limitowanym transferem.

Nie przejmujcie się, że nie wszystko będzie dla Was zrozumiałe. Oczyma wyobraźni już widzę pytania o to, czym jest „Bagienny Lew”, albo o co chodzi z „oficjalnymi” i „nieoficjalnymi” stalkerami. Część odpowiedzi znajdziecie we wspomnianych materiałach na temat anulowanego S2, inne – dopiero się pojawią. Pamiętajcie też, że zarówno szkice koncepcyjne, jak i mapa nie są w żaden sposób powiązane z obecnie powstającym S.T.A.L.K.E.R.-em 2, a produkcją anulowaną dekadę temu.

Miłego przeglądania.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *