Ogłoszenia:

Najdziwniejszy crossover ostatnich lat – World of Tanks + S.T.A.L.K.E.R.

img
cze
23

W świecie gier, tak jak innych mediów, często zdarzają się crossovery, w których bohaterowie różnych serii spotykają się w ramach wspólnej przygody. Prym wiodą oczywiście bohaterowie amerykańskich komiksów o superbohaterach, ale nie tylko.

W Death Stranding znajdziemy odniesienia do Horizon: Zero Dawn, w ostatnich trzech odsłonach Mortal Kombat na gościnnych występach spotkamy między innymi Robocopa, Jasona Voorheesa, czy Jokera, a Ghost Recon Wildlands oraz Breakpoint posiadają misje z Samem Fisherem ze Splinter Cell. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, choć najdziwniejszym crossoverem wszechczasów pozostaje dla mnie Batman versus Predator – trzyczęściowa seria komiksów, powstała w latach ’90 ubiegłego wieku. Aż do dziś.

Solidną szansę na odebranie palmy pierwszeństwa ma World of Tanks. Wargaming podzielił się filmem z czołgiem ISU-152K w roli głównej… I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jednym z tych czołgów jest Striełok… To znaczy nie do końca Striełok, a Aleksander Wilkow podkładający pod niego głos, ale wstawki z aktorem mają sugestywne i dość jednoznaczne grafiki, w których świat S.T.A.L.K.E.R.-a krzyżuje się z World of Tanks.

Wspomniany film zobaczycie poniżej. Ja powstrzymam się od komentarza, bo jedynym, jaki przychodzi mi do głowy, jest…

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *