Ogłoszenia:

Microsoft prezentuje gry, które zadebiutują w Game Passie w 2021 roku

img
sty
16

(Nie) Będziecie zaskoczeni, ale na liście nie ma tego, co chcielibyście zobaczyć w 2021 roku…

Microsoft opublikował wczoraj listę gier, które zadebiutują w ramach usługi abonamentowej Game Pass w bieżącym roku. Jeśli śledzicie doniesienia o tym, czym gigant z Redmond ugruntuje bardzo dobrą pozycję startową swojej konsoli, to o większości gier na pewno słyszeliście. Jeśli nie, to zwróćcie szczególną uwagę na trzy tytuły: Scorn, The Medium (premiera już 28 stycznia!) oraz kontynuację świetnej platformówki od Double Fine – Psychonauts 2. O skoro o polskim The Medium mowa, to zerknijcie na zwiastun, przygotowany przez Tomka Bagińskiego i Platige Image:

Na liście znajdują się też inne, ciekawe tytuły, choć żaden z nich nie przekonał mnie do zamówienia nowego Xboxa.

Żaden z nich nie jest de facto grą ekskluzywną dla platformy Microsoftu. Większość ukaże się również na innych sprzętach oraz w różnych sklepach; np. The Artful Escape będzie dostępne na Steamie, ale już Unexplored 2: The Wayfarer’s Legacy zadebiutuje najpierw na Epic Game Store, a w sklepie Valve pojawi się rok później.

Naturalnie nie mówi nam to tak naprawdę niczego, jeśli chodzi o S.T.A.L.K.E.R.-a 2, ale przypominam, że w pierwszych przekazach po ogłoszeniu gry była mowa o braku ekskluzywności dla jakiegokolwiek sklepu. Przy okazji ujawnienia, że gra powstaje na Unreal Engine narracja uległa nieznacznej zmianie – studio ogłosiło, że informacja odnośnie silnika nie ma nic wspólnego ze sklepami i platformami, a „o tym porozmawiają w przyszłości”. Część tej układanki już znamy, bo wiemy, że S2 (przynajmniej na razie) nie będzie miał wersji na PS5. Można się oczywiście spierać, czy fakt wydania S.T.A.L.K.E.R.-a 2 tylko na pecetach i Xboxie Series X|S to złamanie zasady braku ekskluzywności, ale na razie nie ma żadnych podstaw by uznać, że S2 – wzorem Metro Exodus – ukaże się najpierw na Epic Games Store.

Jeśli jeszcze się nie domyśliliście, to czas napisać to wprost: na liście Microsoftu nie ma oczywiście S.T.A.L.K.E.R.-a 2, ale nie powinno to nikogo dziwić; GSC wspomniało tylko, że 2021 będzie „jeszcze ciekawszy” niż 2020, nie podając żadnych konkretnych informacji.

Na koniec przypomnę, że wszystkie znane do tej pory fakty dotyczące gry znajdziecie tutaj.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    sty 16, 2021 @ 17:25 pm

    Wydaje mi się, że GSC nie będzie chciało powtórzyć scenariusza np. Cyberpunka, i gra (miejmy nadzieję) zostanie dobrze dopracowana zanim wyjdzie. Według mnie szanse na pojawienie się w 2021 S.T.A.L.K.E.R.’a 2 są znikome. No nic, pozostaje czekać i cieszyć się dotychczasowymi modyfikacjami :D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *