Ogłoszenia:

Metro Exodus z RTX, 60 FPS i 4K – w drodze!

img
lut
15

Czas na powrót do postapokaliptycznej Rosji? Nowa wersja Metro Exodus z pełną obsługą RTX na konsolach nowej generacji nadchodzi! Znajdzie się też coś dla pecetowców…

Pod koniec zeszłego roku 4A Games wspominało o aktualizacji Metro Exodus, która pozwoli cieszyć się grą na nowych konsolach i w pełni wykorzystać ich moc. Wygląda na to, że ulepszona wersja nadchodzi wielkimi krokami i znajdziemy w niej tak oczywiste rzeczy jak 60 klatek na sekundę, obsługę RTX czy większą rozdzielczość, ale też pełne wsparcie dla kontrolera PS5, kilka nowych opcji w menu i RTGI (Ray Traced Global Illumination) oraz Ray Traced Passive Lighting.

Posiadacze nowych konsol dostaną także krótsze ładowania dzięki dyskom SSD, nowe tekstury w 4K, a także – w zależności od posiadanego sprzętu – kilka dodatkowych funkcji. Metro Exodus z pełnym wsparciem RTX i wszystkimi nowościami zawita na konsole nowej generacji jeszcze w tym roku i będzie dostępne jako bezpłatne uaktualnienie dla posiadaczy gry; w przypadku Xboxa będzie to o tyle łatwiejsze, że skorzystamy z funkcji Smart Delivery.

To nie koniec, bo z nowej wersji Exodusa skorzystają także gracze pecetowi. Metro Exodus PC Enhanced Edition wykorzysta moc nowych układów graficznych od AMD i Nvidii, wzbogacając grę o kilka nowych funkcji związanych właśnie z RTX, a także doda wsparcie dla DLSS 2.0.

Metro Exodus PC Enhanced Edition również będzie bezpłatne dla posiadaczy gry – jednak z racji dużych zmian, nie będzie to po prostu patch, a osobny produkt, jaki możemy dodać do swojego konta. Uaktualnienie zadebiutuje podobno jeszcze tej wiosny, a pełną listę nowych funkcji związanych z Ray Tracingiem znajdziecie poniżej:

Dodatkowo pojawił się jeden screen z Enhanced Edition:

Po więcej informacji zapraszamy na stronę 4A Games.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *