Ogłoszenia:

Metro Exodus Enhanced Edition dostępne

img
maj
06

Metro Exodus PC Enhanced Edition właśnie się pojawiło – za darmo dla wszystkich posiadaczy gry.

Odświeżanie gier z serii Metro to już taka mała tradycja 4A Games. Te „miękkie remastery”, jak lubię je nazywać, skutecznie odświeżały oprawę zarówno Metro 2033, jak również Last Light. 4A Games zawsze starało się, by ich gry odznaczały się nie tylko unikatowym klimatem, ale również doskonałą oprawą i nie inaczej jest z najnowszą odsłoną.

O tym, ż nieco ponad dwa lata po premierze oryginału pojawi się Metro Exodus Enhanced Edition pisaliśmy już co najmniej dwukrotnie. Mniej więcej tydzień temu pojawiła się także dokładna analiza, dzięki której zobaczyliśmy nowego Exodusa w ruchu. Lista zmian jest całkiem długa, a na materiałach porównujących pierwotnie wydaną grę z Enhanced Edition gołym okiem widać różnice.

Są tu zarówno nowości techniczne, jak chociażby obsługa DLSS 2.0, ulepszony Ray Tracing, wsparcie dla DirectX 12 Ultimate, jak i znacznie zmodyfikowany silnik graficzny, ale również proste rzeczy, którym brakowało graczom w podstawowej wersji gry – jak chociażby suwak, pozwalający zmienić FOV. Oprócz tego twórcy połatali największe błędy, które jeszcze nie zostały naprawione.

Nowa jakość idzie oczywiście w parze z nowymi wymaganiami. Metro Exodus Enhanced Edition ma duże szanse powtórzyć „sukces” pierwszej odsłony i zostać wymagającym benchmarkiem dla nowych kart graficznych. Do bezproblemowej gry będzie potrzebna co najmniej karta z serii RTX 2000 (lub ekwiwalent od AMD). Z kolei by cieszyć się Metro Exodus Enhanced Edition w 4K i 60 klatkach na sekundę, będzie potrzebny już RTX 3090…

Według poprzednich zapowiedzi, ulepszona wersja Exodusa pojawi się również na konsolach, jednak w innym terminie. Na koniec przypominamy, że ruszyła produkcja kolejnej odsłony cyklu, o której być może usłyszymy jeszcze w tym roku.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *