Ogłoszenia:

Mamy dokładną datę premiery Chernobylite!

img
cze
15

Choć tegoroczne E3 upłynęło pod znakiem STALKER-a 2, nie można zapominać o najnowszym dziele The Farm 51.

Do tej pory znaliśmy tylko orientacyjną datę premiery Chernobylite – w kwietniu The Farm 51 poinformowało, że gra pojawi się w lipcu. O tym, dlaczego prace nad grą trwały dłużej niż planowano pisaliśmy już na początku bieżącego roku.

W kilku serwisach informacyjnych czytałem o tym, że Chernobylite będzie „przystawką przed S.T.A.L.K.E.R.-em 2” i uważam, że takie traktowanie pracy Gliwiczan jest strasznie krzywdzące; TF 51 włożyło w tę grę naprawdę sporo pracy i jak na stosunkowo niewielkie studio, udało im się stworzyć całkiem intrygujący tytuł, który z radością zrecenzujemy już po premierze. Nazywanie gry „przystawką” sugeruje, że deweloperzy podchodzili do swojej pracy po macoszemu, a było wręcz przeciwnie.

E3 przyniosło również dwa nowe zwiastuny. Pierwszy koncentruje się na Tatianie – utraconej miłości głównego bohatera, z powodu której trafia do Zony:

Drugi materiał pokazuje nam między innymi fragmenty ostatniej misji w grze – The Heist, która zabierze nas z powrotem do czarnobylskiej elektrowni i będzie ostatnim rozdziałem pogoni za Tatianą.

Premiera Chernobylite została ustalona na 28 lipca bieżącego roku. Ja z miłą chęcią jeszcze raz spakuję plecak i przeniosę się do Zony – nieco innej, niż ta stworzona przez GSC, ale pod wieloma względami równie intrygującej.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *