Ogłoszenia:

Koch Media zajmie się edycją pudełkową S.T.A.L.K.E.R.-a 2

img
sie
11

Informacja pojawiła się niespodziewanie, ale to dobra wiadomość. Dzięki współpracy z Koch Media, S.T.A.L.K.E.R. 2 jest teraz bliżej, niż kiedykolwiek.

Niedługo po materiale na E3 ruszyła przedsprzedaż S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Kopie cyfrowe stały się dostępne niemalże od razu i wielu chętnych zdążyło się już je nabyć, ale crème de la crème dla każdego wieloletniego fana marki to oczywiście wydanie fizyczne. Dostępne również w kilku wersjach – wypada dodać. O ile kwestią sporną jest branie udziału w przedsprzedaży, a ceny edycji pudełkowych przyprawiały niektórych (w tym niżej podpisanego) o zawrót głowy, to i tak nie było możliwości kupienia ich, poza kilkoma sklepami na wschodzie.

Dziś wiemy, że to się zmieni – Koch Media, niemiecki gigant wydawniczy, zajmie się edycjami pudełkowymi S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Firmę na pewno bardzo dobrze znacie – pod szyldem jednej ze swoich spółek (Deep Silver) wydała mnóstwo gier w ostatnich 20 latach. GSC Game World współpracowało z nimi już przy okazji pracy nad Czystym Niebiem w 2008 roku, o czym mówi Stephan Schmidt z Koch Media:

„Po świetnej prezentacji na E3, jesteśmy bardziej niż podekscytowani możliwością przygotowania gruntu pod wejście S.T.A.L.K.E.R.-a 2: Serca Czarnobyla na globalny rynek. Pracowaliśmy już nad S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo i nie możemy doczekać się ponownej, ścisłej współpracy z GSC Game World, we wszystkich kwestiach związanych z fizycznym wydaniem nagradzanej serii S.T.A.L.K.E.R.”.

Wymianę uprzejmości kontynuował Jewgienij Grigorowicz z GSC:

„Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Koch Media, by przygotować fizyczne wydania S.T.A.L.K.E.R.-a 2 dla graczy z całego świata. Wierzymy, że nasza firma jest teraz w dobrych rękach. Wspólnie [z Koch Media – przyp. red.] zaoferujemy graczom kilka edycji gry, by każdy mógł wybrać odpowiednią dla siebie”.

Czekamy na dalsze informacje i przypominamy, że według pierwotnych zapowiedzi S.T.A.L.K.E.R. 2 pojawi się na rynku już 28 kwietnia 2022 roku.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *