Ogłoszenia:

Kilka informacji o nowym projekcie twórców Lost Alpha

img
wrz
13

Twórcy Nowego Projektu, opartego na ostatniej wersji Lost Alpha DC odpowiedzieli na kilka pytań zadawanych przez fanów, dotyczących głównie koncepcji ich moda.

Nigdy nie byłem fanem Lost Alphy i nie zanosi się na zmiany, ale doceniam technologię, z której mod korzysta – to jeden z najładniejszych wizualnie modów do S.T.A.L.K.E.R.-a. Przeciągający się proces produkcyjny zapowiadał hit, a otrzymaliśmy powtarzalne zadania, puste lokacje i dziwaczne, niepotrzebne zmiany w fabule. Mimo tego LA znalazło swoich wiernych fanów, a duch moda nie zginie – wkrótce premiera Dark Path, czyli moda fabularnego opartego na Lost Alphie, a w produkcji jest New Project.

Jako, że stosunkowo niewiele wiemy na temat tego projektu, każde nowe informacje są na wagę złota. Autorzy odpowiedzieli na najczęściej powtarzające się pytania fanów i… co wiemy na ten moment?

Fabuła New Project opierać się będzie na historii przedstawionej w oryginalnej trylogii, jednak wzbogaconej o nowe wątki i pomysły. Cała historia rozegra się na kilkunastu (14-18, za wcześnie by sprecyzować) lokacjach. Większość z nich znamy z innych modów lub podstawek, jednak pojawią się autorskie przeróbki.

Poziom trudności gry będzie zbliżony do tego, jaki widzieliśmy w Lost Alpha DC Extended, choć najwyższy może być jeszcze trudniejszy. Może niepokoić kwestia fabuły, ponieważ nacisk położono na freeplay – podobno nie aż tak, jak w Call of Chernobyl, jednak rozegra istotną rolę w przechodzeniu moda. Freeplay ma być dostępny praktycznie od początku, a szwendanie się po Zonie awansowało do rangi głównego motora napędowego, pchającego dalej fabułę. Prawdopodobnie oznacza to, że nie dostaniemy jasnych wskazówek na temat tego co, jak i gdzie mamy zrobić, a w trakcie szukania koniecznych do kontynuowania historii wskazówek, zajmiemy się aktywnościami pobocznymi. Zadania cykliczne pozostaną właściwie bez większych zmian.

Na ten moment Nowy Projekt na bazie Lost Alpha wygląda ładnie, ale niewiele ponad to – z powyższych informacji wynika, że szykuje się po prostu ulepszone LA pod inną nazwą. Zobaczymy, co z tego wyjdzie… Oczywiście o ile mod nie utknie w limbo na kilka kolejnych lat.

Nie znamy nawet przybliżonej daty premiery Nowego Projektu, ale do tego czasu możecie wrócić do starej, dobrej (?) Lost Alphy

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *