Ogłoszenia:

Kiedy premiera STALKERA-a 2? Na pewno nie w dzień debiutu Xboxa Series X

img
paź
27

Na nieoficjalnym Twitterze Xboxa pojawiła się grafika nawiązująca do najnowszej produkcji GSC. I choć nie dowiemy się jeszcze kiedy odbędzie się premiera STALKER-a 2, to można wysnuć kilka wniosków na najbliższą przyszłość.

Dziewiąta generacja konsol nadchodzi wielkimi krokami. Zarówno PS5, jak Xbox Series X/S zadebiutują już za kilkanaście dni, a wraz z nimi nowe gry, perspektywy na przyszłość i „nowe otwarcie” dla branży. Sony oraz Microsoft prowadzą zakrojone na szeroką skalę akcje marketingowe i na ten moment to twórcy Xboxa zdają się wychodzić z tej walki o klienta obronną ręką. Takie ruchy, jak kupienie Bethesdy za zawrotne 7,5 miliarda dolarów, naprawdę ciężko przebić.

GSC Game World kilka miesięcy temu przyznało się do współpracy z Microsoftem i tego, że STALKER 2 w dzień premiery zadebiutuje również na Xboxie Series X/S. Część fanów nie była (i dalej nie jest) zadowolona, ale jeśli odłożymy emocje na bok okaże się, że ta współpraca może być opłacalna dla ostatecznego kształtu i jakości S2… Czy tego chcemy czy nie, GSC trzyma się blisko Microsoftu i STALKER 2 jest tym samym częstym gościem kampanii marketingowej nowych konsol.

Od jakiegoś czasu na jednym z nieoficjalnych kont na Twitterze, niepowiązanych z MS, trwa odliczanie do premiery XSX/XSS, a każdy dzień to inna gra; był Minecraft Dungeons, Sea of Thieves, Halo, czy Observer System Redux.

Bohaterem wczorajszej grafiki został STALKER 2:

Oczywiście nie oznacza to, że STALKER 2 zadebiutuje za niecałe dwa tygodnie – jak mówiliśmy wcześniej, konto jest nieoficjalne. Niemniej jednak pod tweetem wypowiedział się Zachar Boczarow, PR-owiec GSC przyznając, że na ogłoszenie daty premiery będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W innym wątku znajdziemy z kolei taką wypowiedź:

– A więc STALKER 2 wychodzi za 15 dni?
– Nie, za 15 dni jest premiera Xboxa Series X, na którym później wychodzi STALKER 2

Mimo tego, publikacja grafiki jest dobrą okazją do wysnucia pewnych wniosków na najbliższą przyszłość. Do końca roku zostały tylko dwa miesiące. Jakieś informacje o STALKER-ze 2 mają pojawić się jeszcze w 2020, a trudno o lepszą okazję, niż premiera nowej konsoli Microsoftu. Firma oficjalnie nie organizuje żadnego wydarzenia, ale w katalogu wydawniczym giganta z Redmond jest wiele pozycji, na które gracze czekają, a o których wiemy stosunkowo mało.

Takim tytułem jest chociażby Hellblade 2 – jak do tej pory udostępniono tylko jeden zwiastun i szczątkowe informacje: gra będzie działać na Unreal Engine 5 i zabierze nas na Islandię.

Impreza na start nowego Xboxa jest wymarzonym momentem na ujawnienie kolejnych asów w rękawie Microsoftu, jednak nieprzypadkowo wspominamy akurat o Hellblade 2; powyższy trailer i oficjalna zapowiedź pojawiły się na The Game Awards 2019 – tak, jak wiele szczegółów na temat Xboxa Series X. Tegoroczna gala odbędzie się 11 grudnia 2020, czyli miesiąc po debiucie XSX/XSS oraz PS5. Pył po pierwszej rundzie starcia Sony i MS zacznie opadać, więc trudno wyobrazić sobie lepszą okazję do przekazania nowych informacji, a może nawet ujawnienia daty wydania STALKER-a 2.

Z drugiej strony obydwie te daty są też niezłym momentem do zaprezentowania innego gamechangera – portów trylogii S.T.A.L.K.E.R.-a w wersji na nowego Xboxa… To jest jednak temat (jak na razie) poszlakowy. Choć istnieją pewne sugestie, ze GSC może to planować, na razie nie ma sensu o tym rozmawiać.

Tymczasem warto obserwować rozwój sytuacji i kto wie – może jeszcze w tym roku dowiemy się kiedy odbędzie się premiera STALKER-a 2…

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *