Ogłoszenia:

Już dziś Xbox świętuje swoje 20-lecie

img
lis
15

Microsoft szykuje się do świętowania i zapowiada huczne obchody okrągłej rocznicy.

Historia Xboxa była długą, czasami bardzo wyboistą drogą, ale Microsoft ostatecznie odniósł sukces i konsola stała się najważniejszym – obok Sony – sprzętem do grania na rynku. Sam doskonale pamiętam rewelacje Billa Gatesa, ówczesnego szefa firmy, czytane w jakimś czasopiśmie komputerowym – mówił przede wszystkim o rewolucji, jaką przyniesie premiera Xboxa. Po dziś dzień trwa spór, czy ta rewolucja faktycznie się dokonała, ale ostatecznie konsola zmieniła na rynku sporo i efekty tych zmian trwają właściwie do dziś, kiedy na scenie zostało tylko dwóch liczących się zawodników, a każdy z nich inaczej próbuje przekonać do siebie konsumentów.

Tak czy siak marka Xbox kończy w tym roku 20 lat już dziś odbędzie się stream, w którym zaprezentowane zostaną najbardziej znaczące momenty z ostatnich dwóch dekad istnienia konsoli. Zapewne dużo będzie materiałów typowo „wspominkowych”, jednak nie można wykluczyć, że Microsoft pokusi się o pokazanie czegoś z nadchodzących pozycji, wśród których jest przecież S.T.A.L.K.E.R. 2. Kto wie, być może opublikowany na oficjalnym profilu gry film to faktycznie przedsmak przed czymś większym…?

Przekonamy się już za moment – urodzinowy stream Xboxa startuje dziś o 19:00. Oglądać można na YouTube, Twitchu lub Facebooku.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *