Ogłoszenia:

Już 11 lutego Epic pokaże nowe gry na wyłączność

img
lut
09

Jeśli S.T.A.L.K.E.R. 2 poszedłby w ślady Metro Exodus, to już za kilka dni odbędzie się idealne wydarzenie do zaprezentowania tych nowin światu.

W wielu branżach, także gier wideo, początek roku jest bardzo spokojnym okresem, w którym mało się dzieje; ciekawsze premiery mają miejsce wiosną, podobnie jak pierwsze konferencje, targi, czy pokazy. Epic Games jak zwykle idzie pod prąd, organizując większe wydarzenie już w lutym.

Będzie to połączenie pokazu i wyprzedaży. Ta druga obejmie starsze tytuły, ale równiez ostatnie premiery, takie jak Cyberpunk 2077, Assasin’s Creed Valhalla oraz Hades.

Bardziej interesująca jest druga część imprezy, czyli konferencja na żywo, podczas której zostaną zaprezentowane gry zmierzające na platformę Epica jako tytuły na wyłączność – mowa również o gameplayach i konkretniejszych materiałach, niż krótkie zajawki. Nic nie sugerujemy, ale S.T.A.L.K.E.R. 2 powstaje na silniku stworzonym przez firmę Tima Sweeneya i otwarcie współpracuje z Microsoftem. Gry spod skrzydeł giganta z Redmond trafiają na inne platformy, ale jest to przede wszystkim Steam – tyle, że w biznesie nic nie jest albo czarne, albo białe. Warto przypomnieć chociażby o bataliach sądowych pomiędzy Apple a Epic Games i niespodziewanym kroku Microsoftu, który stanął po stronie tego drugiego.

EGS otwarcie inwestuje w produkcje na wyłączność – tylko w tym roku pojawi się tam chociażby Darkest Dungeon II, Chivalry II, The Wolf Among Us 2 czy Far Cry 6. I choć w większości przypadków tytuły trafią także na inne platformy (tak jak Darkest Dungeon II, które będzie ekskluzywne dla EGS do końca wczesnego dostępu), tak niektóre, jak nowy Far Cry, pojawią się również na innych platformach – w tym przypadku Ubisoft Store.

Dopóki nie ma oficjalnego oświadczenia GSC Game World nie możemy wykluczyć, że S.T.A.L.K.E.R. 2 pojawi się właśnie na EGS i Microsoft Store. Chyba można zaryzykować stwierdzenie, że dla dużej liczby fanów taka forma dystrybucji byłaby kontrowersyjna… Na razie pozostaje czekać do czwartku – pokaz Epica śledzić będzie można na Twitchu o 20:00 czasu polskiego.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *