Ogłoszenia:

Jak sprawdzić logi?

img
sie
05

Zdarzył Wam się kiedyś wylot do pulpitu? Gracie spokojnie, nic nie zapowiada problemów, a tu nagle czarny ekran i koniec zabawy. Ponowne odpalenie gry często kończy się oglądaniem pulpitu… Przez „dziurawość” X-Raya, wielu ludzi dało sobie spokój z graniem w mody, a tak naprawdę można to łatwo opanować. Trzeba tylko wiedzieć, jak sprawdzić logi.

Log to chronologiczny zapis zdarzeń programu, albo całego systemu operacyjnego. Znajdują się tam informacje o tym, co i w jakiej kolejności zostało wczytane (w przypadku OS – uruchomione), jak działało i – ewentualnie – kiedy zakończyło pracę, czy to z powodu błędu, czy zamknięcia przez użytkownika.

S.T.A.L.K.E.R. też tworzy logi, które znajdują się zawsze w tym samym folderze, w którym przechowywane są zapisy. Domyślnie będzie to więc katalog w Dokumentach (jeśli chcecie, możecie go zmienić, tutaj tłumaczę jak to zrobić).

Znajdują się w nim cztery foldery, ale interesuje Was teraz tylko logs. Plik tekstowy, który jest w środku, to właśnie log. Otwieramy go zwyczajnym, systemowy, Notatnikiem.

Są tam wszystkie informacje, jakie gra wykonuje w tle – wczytywanie zasobów, charakterystyka Waszego komputera oraz systemu i tak dalej. Jeśli mieliście wylot na pulpit, na samym dole będzie wpis, zaczynający się od FATAL ERROR; to on jest pierwszym, czego potrzebujecie, by ustalić przyczynę problemów.

Znalezienie loga to dopiero początek, bo wiesz już dlaczego gra nie działa, ale nie wiesz co z tym zrobić. Jeśli nie możesz sobie poradzić, zapytaj na forum albo na naszym Discordzie – zawsze znajdzie się ktoś, kto szybko pomoże.

Inne tutoriale

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *