Ogłoszenia:

GSC wybiera się na Gamescom Asia 2021 [Aktualizacja]

img
paź
11

Po braku informacji o STALKER-ze 2 na „dużym” Gamescomie, być może zmieni się to za sprawą… Gamescom Asia.

Brak konkretniejszych informacji na pół roku przed deklarowaną premierą raczej nie przysporzył GSC fanów. Podczas gdy wszyscy spodziewali się, że studio nie przegapi żadnej okazji do zaprezentowania swojej najnowszej gry, deweloperzy skrzętnie omijają wszystkie wydarzenia. Teraz okazuje się, że odwiedzą jedną z najmniej oczywistych imprez – Gamescom Asia 2021.

Jeśli nie słyszeliście nigdy o takim wydarzeniu, to nic dziwnego, bo to najnowsza pozycja w „growym” kalendarium. Czym jest Gamescom Asia? Najprościej mówiąc… tym, czym mówi nazwa, czyli azjatycką edycją jednej z największych imprez branżowych. Pierwsze wzmianki na temat eventu sugerowały, że tegoroczna odsłona będzie zaledwie preludium do tego, co czeka nas w przyszłym roku, jednak organizatorzy i tak zapowiadają „całe mnóstwo ekscytujących wydarzeń i produktów”. Oczywiście jak do tej pory obeszło się bez konkretów, jednak na jedną rzecz powinni zwrócić uwagę fani STALKER-a – wygląda bowiem na to, że GSC Game World również wybiera się na Gamescom Asia:

Naturalnie samo studio niczego nie potwierdziło; to, że wybierają się na imprezę wcale nie oznacza, że zabierają ze sobą nowy materiał ze STALKER-a 2. Równie dobrze sytuacja może się rozwinąć tak, jak z Games Gathering 2019, kiedy to obecność GSC ograniczyła się do jednego stoiska i kilku zapowiedzi szefa PR-u. Podobnie było z tegorocznym Tokyo Game Show.

Gamescom Asia startuje już 14 października i potrwa 3 dni. Damy znać, jeśli pojawią się nowe informacje.

[Aktualizacja]

Jeden z pracowników studia skomentował powyższą informację, pisząc:

Będziemy tam, ale będzie to konferencja firmowa, klasyczna B2b, nie będzie żadnych informacji o grze.

Czyli… można się rozejść. Czekamy na inną okazję.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    paź 11, 2021 @ 22:36 pm

    Może w GSC powinni mieć taki timer jak tutaj na stronie, żeby wiedzieli ile zostało do premiery gry, od której pewnie zależy ich być a nie być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *