Ogłoszenia:

GSC na wycieczce w Czarnobylu

img
lip
31

Wycieczki do Czarnobyla – dla jednych marzenie do zrealizowania, dla innych – już zrealizowane. Pracownicy studia GSC podczas produkcji trylogii odwiedzali prawdziwą Strefę Wykluczenia regularnie i nie inaczej jest teraz, podczas prac nad S.T.A.L.K.E.R.-em 2

Podczas prac nad sequelem nie jest inaczej – kilka razy w SW News informowaliśmy o zdjęciach z Czarnobyla, jakie wrzucali na swoje instagramowe konta pracownicy studia. Choć nigdy nie pojawił się żaden oficjalny komentarz oczywistym było, że nie są to przypadkowe wycieczki.

Podczas prac nad Cieniem Czarnobyla odbyło się kilka takich wycieczek, podczas których GSC fotografowało konkretne obiekty, celem przeniesienia ich do gry, stworzenia tekstur, oddania topografii terenu, itd. Wyjazdy odbywały się także przy okazji prac nad Czystym Niebem i Zewem Prypeci, jednak były to raczej wypady uzupełniające zgromadzone dane – większość assetów trylogii została przecież wykorzystana więcej niż jeden raz.

Teraz, tworząc S.T.A.L.K.E.R.-a 2, GSC regularnie odwiedza Strefę Wykluczenia, jednak nie wiemy jak często i w jakim dokładnie celu; być może ponownie zbierają ogólne materiały, a być może – wzorem Farm51 – koncentrują się na fotogrametrii.

Na oficjalnym profilu S.T.A.L.K.E.R.-a 2 na Instagramie oraz na profilach kilku pracowników pojawiły się zdjęcia z ostatniej wycieczki do Czarnobyla. Pojawia się także pytanie o to, co chcielibyśmy zobaczyć w nadchodzącym sequelu.

Diabelski młyn w Prypeci
Radar Duga
Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *