Ogłoszenia:

GSC chyba zamierza ruszyć na zachód…

img
lut
18

…z promocją swojej najnowszej gry, oczywiście. Na razie to tylko krótka zajawka tego, co (rzekomo) będzie, ale przecież i tak nie mamy nic lepszego…

O tym, że GSC kieruje marketing głównie do społeczności wschodniej (i małego skrawka zachodniej, znającego język rosyjski) mówiliśmy już kilka razy. Od czasu, kiedy sprawa z drugim szyfrem S.T.A.L.K.E.R.-a 2 nabrała tempa, temat powrócił ze zdwojoną siłą i nic dziwnego; choć liczba fanów S.T.A.L.K.E.R.-a na wschodzie jest bezkonkurencyjnie duża, reszta świata też chciałaby się załapać na jakieś działania marketingowe. W końcu wszyscy czekamy tak samo, prawda?

Nieco ponad rok temu na Reddicie pojawił się Zachar Boczarow, wrzucając raz na jakiś czas niewielkie wiadomości, takie jak krótki wywiad o pracy w GSC w czasie pandemii (który przeczytacie tutaj), czy grafikę z okazji przekroczenia 50 tysięcy obserwujących subreddit S.T.A.L.K.E.R.-a. Niby niewiele, ale można powiedzieć, że najważniejsze informacje odnośnie bieżących wydarzeń były przekazywane w miarę regularnie.

Wczoraj na Reddicie pojawiło się coś nowego – wpis od „Community Managementu” studia. Jeśli pamiętacie rekrutację, jaką GSC rozpoczęło kilka miesięcy temu to bardzo możliwe, że wpis związany jest z jej efektami. Dowiemy się z niego między innymi tego, że twórcy zamierzają poświęcić fanom na Reddicie więcej uwagi – co tyczy się przede wszystkim informacji odnośnie uniwersum S.T.A.L.K.E.R.-a, jak również samego S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Ponadto są podobno plany działań ekskluzywnych dla subreddita…

Wpis okraszony został grafiką:

…którą oczywiście musieliśmy nieco przerobić… 😉

Czy pojawienie się oficjalnej ekipy z GSC oznacza, że zachód przestanie być wreszcie w tyle pod względem informacji o S.T.A.L.K.E.R.-ze 2? Miejmy nadzieję.  Na ten moment trudno ocenić, na ile te plany okażą się w przyszłości owocne, bo równie dobrze może zakończyć się na obietnicach. Trudno byłoby oczywiście odtworzyć zabawę z szyfrem – tym bardziej, że więcej Rosjan zna język angielski, niż nie-Rosjan rosyjski i weterani poprzednich szyfrów szybko „dobraliby się” do nowej zagadki – ale jest przecież wiele możliwości, na których marketing gry mógłby tylko zyskać.

Oryginalny wątek znajdziecie w tym miejscu. Będziemy przyglądać się tej sprawie i damy znać, kiedy tylko pojawi się coś nowego.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
 • img
  Lolo Odpowiedz
  lut 18, 2021 @ 14:00 pm

  No i dobrze, GSC skupiało się tylko na ”swoich” ale teraz czas na rewolucję

 • img
  lut 18, 2021 @ 16:17 pm

  Polecam poczytać wątek na reddicie. Trochę ciekawych odpowiedzi tam pada. Może przy okazji następnego filmu na Stalker World omówilibyście parę najciekawszych?

  • img
   lut 18, 2021 @ 16:22 pm

   Jeśli już, to raczej tutaj, ale na razie niczego nie wykluczamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *