Ogłoszenia:

F.O.T.O.G.R.A.F.

img
lut
10

Według wielu jedna z najlepszych modyfikacji fabularnych jakie powstały.

W skrócie

Tytuł oryginalny: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф
Twórca: Secret Path Team / Team FOTO
Data wydania: 13 grudnia 2013
Wersja językowa: PL
Autor spolszczenia: Ranger801, kondotier, Allen
Wymagana wersja gry: repack – mod samodzielny

1.57/5 (28)

Opis

Scenariusz pozwoli graczowi zobaczyć Zonę w czasie, w którym nie było jeszcze znanych zasad i ustalonych praw. Jest tylko wielki, niepoznany świat, powstały w wyniku działania nieznanych sił. Zbiegiem okoliczności w samym środku tego terytorium lądujesz Ty, graczu, jako niepozorny fotograf, wysłany do Zony z konkretną misją.

Już w pierwszych minutach swojej podróży przekonasz się, że wykonanie zadania będzie niełatwe, a bez pomocy mieszkańców tego osobliwego zakątka świata – niemożliwe. Spotkasz targanych wyrzutami sumienia dezerterów, zwyczajnych ludzi, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, bandytów, oszustów, chciwych handlarzy i wielu, wielu innych… Uważaj jednak, bo każde Twoje działanie nie umyka czujnym oczom tajemniczych Obserwatorów.

Gotowy na największą, ale też najbardziej niebezpieczną przygodę Twojego życia? No, to dalej – bierz aparat, ale nie zapomnij też o broni; Zona to naprawdę niebezpieczne miejsce. Masz wszystko? To wsiadaj do helikoptera…

 • mod zawiera 15 lokacji;
 • całkowicie przebudowany system artefaktów – znajdziecie protoplastów tych znanych z podstawek, nazywanych tutaj „kryształami”;
 • w trakcie gry traficie na różne z nich, będziecie też tworzyć zupełnie nowe – z kryształów absoluty, z nich talizmany, a na końcu amulety, zdolne znacznie zmienić charakterystyki postaci;
 • mod jest trudny i należy to wziąć pod uwagę, mierząc siły na zamiary;
 • wiele utworów i opowieści przy ognisku nagrano specjalnie dla tego moda;
 • spokojna i uważna rozgrywka z wnikliwym czytaniem wpisów w PDA może się naprawdę opłacić.

Pobieranie

Instalacja

Przygotowaliśmy modyfikację w wersji repack – wystarczy wypakować archiwum (polecamy 7zip) i można grać. Odpalamy przez XR_3DA.exe.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
 • img
  wrz 14, 2020 @ 21:05 pm

  Pomimo swoich lat jest to bardzo dobry mod , mega ciekawa fabuła bardzo dobrze zrealizowana przed wszystkim . Wymyślanie przez GG nazw mutantów anomalii jest pomysłem na + , można pomyśleć że jest on prekursorem przyszłego nazewnictwa w zonie , należy pamiętać że historia toczy się w 2006 roku po drugiej katastrofie . Mod ukazuje nam powstanie frakcji takich jak powinność czy wolność , losy bohaterów przed oryginalną trylogią czym się zajmowali kim byli. Intryga w fabule jest szyta grubymi nićmi nic nie jest takie jakie się wydaje. Ale żeby tak nie słodzić daje dwa duże minusy które finalnie i tak nie wpływają na ocenę. Pierwszy to bieganka niestety jest jej w modzie bardzo dużo , drugi to amulety i strefy transmutacji amuletów przynajmniej dla mnie to drugie było niezwykle uciążliwe. Reasumując fotografa mogę polecić wszystkim i traktuje go jako pozycję obowiązkowa.

 • img
  gru 5, 2020 @ 23:04 pm

  Napotkałem dość sporawy problem po uruchomieniu waszego pliku EXE wyskakuje błąd systemu. Nie dało również nic zdegradowanie wersji z 1.0006 na 1.0004 i wklejeniu gamedaty do plików gry. Przy wczytaniu znów wywala do pulpitu tak samo podczas rozmowy ze zwykłym stalkerem. Szkoda bo miałem ogromną chęć wyruszyć na przygodę z tym modem. Znacie może źródło problemu?

  • img
   gru 5, 2020 @ 23:17 pm

   Mod jest repackiem. Przecież w instrukcji nie ma nic o wrzucaniu zawartości archiwum do folderu z podstawką… Rozpakowujesz (najlepiej podlinkowanym wyżej 7zipem), umieszczasz moda gdziekolwiek i po prostu odpalasz.
   Sprawdziłem to dla pewności dosłownie 2 minuty temu. Wszystko działa.

 • img
  gru 6, 2020 @ 0:40 am

  W takim razie to mój problem i muszę dojść co jest nie tak bo wasza paczka po prostu mi nie działa ;(

  • img
   gru 6, 2020 @ 1:53 am

   Spróbuj zrobić tak – stwórz skrót na pulpicie od tego .exe, którym normalnie włączasz moda (XR_3DA). Wejdź we właściwości skrótu i w polu „Element docelowy” dopisz „-nointro”. Końcówka ma wyglądać tak:

   XR_3DA.exe” -nointro

   A potem spróbuj odpalić moda z tego skrótu. Jak nie pomoże, to będziemy kombinować dalej.

 • img
  gru 6, 2020 @ 2:32 am

  Trochę mi zajęło w czym jest problem. Chodziło o zmianę zgodności na Windows 98.Dzięki wielkie za pomoc

 • img
  sty 2, 2021 @ 17:45 pm

  Nie, to nie jest trudny mod. To jest mod który należy przechodzić z poradnikiem który przeczyta się przed podejściem do gry, bo nagle z rozpędu użyjesz wojskowej apteczki i nie masz jej gdzie kupić (a wojskowi też jej nie sprzedają) i w zasadzie możesz się pożegnać z przejściem gry. Ciekawe pomysły na fabułę giną w gąszczy fedexów i rozwiązań zadań, których zwyczajnie trzeba się „domyślić” (oczywiście łączy się to zwykle z kolejnym fedexem).
  Tak – historia jest elegancka, ale pomysł na rozgrywkę psuje ją kompletnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *