Ogłoszenia:
  • Autor
    Posty
  • #11247

    Witam, co prawda nie jestem nowicjuszem, jednak dopiero wczoraj znalazłem ten serwis i jako fan serii gier postanowiłem się zarejestrować. Chciałem się po prostu przywitać 🙂

    W Stalker: SoC grałem zaraz po premierze, 3 lata później w CS i CoP. W sumie SoC i CoP ukończyłem 3 razy, CS tylko raz. CS najmniej przypadło mi do gustu, ale to nadal dobra gra.

    Długo już w żadnego Stalkera nie grałem i chyba niebawem trzeba będzie sobie przypomnieć i odświeżyć tę serię przed Stalkerem 2.

    Co do strony to jest świetna, masa informacji i ciekawostek. Tak trzymać, świetna robota.

    Cieszę się że mogę dołączyć do tej póki co małej, ale fajnej społeczności, a ta powinna rosnąć, zwłaszcza po premierze Stalkera 2 🙂

    • Ten wątek został zmodyfikowany 3 lat, temu przez Domin.
    #11263

    Co do strony to jest świetna, masa informacji i ciekawostek. Tak trzymać, świetna robota.

    Dziękować, my starać się 🙂

    Nie wiem jak inni, ale po premierze S2 to ja znikam na tydzień / miesiąc i gram 😀

    #11264

    Najbardziej spodobał mi się dział ”Historia lokacji”. Masa informacji o powstawaniu gry, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Co nieco wiedziałem, ale zdecydowana większość to dla mnie nowość i miło było poczytać 😉

    Ja też pewnie kupię Stalkera 2 na premierę i będę ogrywał. Obstawiam że wyjdzie za rok, więc mam jeszcze trochę czasu na powtórzenie SoC, CS i CoP 😀

    No chyba że zapowiedzą wcześniej to cóż, i tak powinienem zdążyć 😉

    #11269

    Wyjdzie prawdopodobnie jednak w 2021… Ja już zbieram na jakiś upgrade sprzętu 😉

    Poza podstawkami jest jeszcze pierdylion modów. Nawet nie grając we wszystko jak leci, spokojnie znajdziesz coś wartego uwagi w Katalogu.

    O, i przypomniałeś mi, że zapomnieliśmy dodać Bagien do Historii Lokacji – dzięki.

    #11273

    Ja i tak planuję upgrade sprzętu na początek 2021, nie ze względu na Stalkera 2 tylko ogólnie, w sumie sprzęt mam z połowy 2017 😀 Chociaż podejrzewam że mój aktualny sprzęt pociągnąłby S2 na średnich detalach w 1080p w 40-60 fps.

    W mody grywałem, w CoP ogrywałem Sigerous Mod a w SoC grałem trochę na Oblivion Lost. Właśnie przeglądałem listę modów i cóż, wybór jest bogaty i sporo jest spolszczonych 😉

    #11274

    mój aktualny sprzęt pociągnąłby S2 na średnich detalach w 1080p w 40-60 fps

    Nawet po przejściu na UE5 wymagania nie zwiększą się raczej drastycznie.

    #11280

    A ja mam przeczucie że się znacznie zwiększą. Niebawem wychodzi PS5 i moim zdaniem wymagania pójdą w górę. Wiadomo, nie jakoś mega bardzo że mój GTX 1060 będzie nic nie warty, ale fpsy spadną gdzieś o 20 pewnie, jak gry zaczną wychodzić na PS5 a potem porty na PC.

    #11282

    No, nie mówiłem o wymaganiach „zalecanych”, a raczej o szorowaniu po dnie, czyli minimalnych 😀

    #11291

    Minimalne to 720p i niskie ustawienia. Nie ma raczej sensu tak grac, bo gra będzie tak rozmazana i nieczytelna, że szkoda oczu, dodatkowo klimat dużo straci. Nie jestem maniakiem grafiki, no ale 1080p i średnie detale to uważam za minimum by w pełni cieszyć się grą, uważam że GTX 1060 jeszcze ogarnie S2 na średnich w 1080p, no ale upgrade kompa i tak zrobię jak tylko odłożę wystarczającą sumę.

    Ryzen 4600 i RTX 3060 (jak już wyjdą) starczy do 2025 roku 😉

    #11292

    Minimalne to 720p i niskie ustawienia

    Jakoś w 2011, może 2012 zostałem na dłuższą chwilę bez sprzętu. Jedyne, czego używałem to kilkuletni laptop do pracy (o specyfikacji typowo „biurowej”), ale wieczorami jakoś tak smutno mi było… Nie zastanawiając się długo, odpaliłem Cień Czarnobyla – suwaki na lewo, 800×600, w krytycznych momentach 640×480. Dla mnie to jest minimum 😀

    Co do GPU, to celuję raczej w 2080, bo jak na „domowe” potrzeby więcej mi (chyba) nie potrzeba. Z drugiej strony – to samo mówiłem o 1060…

    #11293

    Powiem Ci że dużo zależy od monitora. Dawniej się grało na CRT i takie 1024×768 wyglądało super 😉 A gry jak HoMM 3 czy Baldur’s Gate wyglądały pięknie i w ogóle nie odstraszały. Dzisiaj.. cóż, czasy się zmieniły. 720p na monitorze 1080p wygląda okropnie. Niestety, ciekłokrystaliczne ekrany mają rozdzielczość ”na sztywno” i wszystko mniejsze niż rozdzielczość natywna wygląda na nich źle.

    Moje oczy po 20 latach grania są już naprawdę wycieńczone i od kilku lat zwracam sporą uwagę na to by jak najmniej je męczyć, a takie 720p na ekranie 1080p to rzeż dla oczu, zwłaszcza jak dodamy niskie detale to tekstury rozmazane i po godzinie gry człowiek ma dość.

    Dlatego dla mnie 1080p i średnie to minimum 😉

    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 lat, temu przez Domin.
    #11329

    Ja tam mam nadzieje że na mojej 980 Ti pójdzie też co najmniej na średnich. Już jestem znudzony graniem na niskich np. w Clear Sky (moja karta graficzna w laptopie na którym do teraz grałem to Intel HD 4000 :/ )
    W ten sposób w sumie można też zauważyć skok pewien skok technologiczny: SoC poszedł mi na wysokich bez antyaliasingu i ze statycznym oświetleniem a CN i ZP już ledwo chodzą na najniższych i na rozdzielczości 1366×768 (taką ma moja matryca)

    #11330

    PS. W jaki sposób Burer Kamil może mieć zwalonego konia skoro znowu wam uciekł?

    #11331

    980 Ti jest około 15% lepsza od 1060 więc spokojnie pójdzie. No chyba że kompletnie rozwalą optymalizacje jak Rockstar z ich portem RDR 2 na PC… trzeba być jednak dobrej myśli.

    #11332

    W jaki sposób Burer Kamil może mieć zwalonego konia skoro znowu wam uciekł?

    Bo to anomalny koń 😉 Zona, panie, Zona… 😅

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.