Ogłoszenia:

To jednak ekskluzywnie na Epica? Czy nie?

 • Autor
  Posty
 • #6608

  GSC zawsze było, jest i pewnie będzie oporne w dawaniu społeczności prostych przecieków. Niby jeszcze o jakiejkolwiek ekskluzywności nie było mowy, ale można trochę podyskutować na ten drażliwy temat. Czy Stalker 2 będzie ekskluzywnym tytułem wyłącznie na Epic Store, a może silnik gry i fundusze studia to po prostu zwykły zbieg okoliczności? Póki co trudno mi osobiście jest powiedzieć jak to wyjdzie bo GSC milczy na ten temat jak grób(wiadomo czemu), ale bardziej nastawiam się na minimum roczną wyłączność na Epicu. Głównym powodem tutaj zapewne są fundusze, raczej mało prawdopodobne jest żeby po takich średnich Kozakach 3 studio zebrało wystarczająco funduszy na wskrzeszenie takiej serii jaką jest Stalker, to Ukraina, która od kilku lat jest męczona na arenie międzynarodowej, a wewnętrzny konflikt zbrojny też robi swoje. Przy takim projekcie pieniądze to podstawa i sądzę, że właśnie to będzie powodem współpracy GSC z epikiem. Sam nie jestem fanem systemu jaki wprowadził Epic, na miejscu GSC wolałbym utworzyć zbiórkę na kickstarterze dla fanów serii i tam podać plan rozwoju gry i cele, ewentualnie wyjść z inicjatywą Wczesnego Dostępu na Steamie. W tych obu przypadkach miałbym świadomość tego, że biorę udział w rozwoju gry, a twórcy mogą sugerować się opinią graczy. Nie przeszkadzało by mi to, że byłby we Wczesnym Dostępie kilka lat i jest pełny bugów. DayZ już udowodniło, że każda alfa kiedyś wychodzi. 😉 A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

  #6628

  Witam.

  NDA obowiązuje wszystkich członków GSC – nawet tych których znamy z modów.
  Wątpię że będzie to tytuł ekskluzywny na Epicu, to że wykorzystali silnik od nich
  nie znaczy że muszą się zgadzać na wszystko.

  GSC przed S2 wyda coś jeszcze 😉 I to tez związanego ze stalkerem.

  #6630

  Połowa załogi jest związana z Epic’kiem…
  Technicznie cała przyszłość GSC zależy od s2 po średnim przyjęciu cossaków…
  Epic wie że długo nie ujdzie z wciskaniem na chama wielkich banerów Fortnite w ich launcherze…

  Zgaduje że albo będzie wielka promocja z epic gdzie epic będzie miał kilka „”ekskluziwów”” + może tygodniowy prelaunch albo będzie kontrakt pod biurkiem i epic będzie zgarniał kasę z samej gry w zamian za PR i pomoc w dystrybucji…

  #6633

  Generalnie osobiście mi nie przeszkadza fakt, że STALKER 2 znalazłby się na Epicu, bo korzystam z tej platformy do wyłapywania darmowych gierek :). Jesteśmy dziś jako gracze w sumie przyzwyczajeni do mnogości tego typu platform: Steam, Epic, Origin etc., i, mimo że sam jestem zwolennikiem centralizacji tego, to nic w sprawie tego raczej nie zdziałamy. Obawiałbym się raczej, że tak jak przy Metro Exodus fani zjedzą GSC, gdyby wydało S2 jako ekskluziw na Epica, który w pewien sposób jest nielubiany przez ludzi.

  Co do kickstartera obawiam się, że nie udałoby się zebrać wystarczających funduszy, nawet jeśli to potrwałoby to dosyć długo, a my jesteśmy spragnieni S2 :]
  Co do wczesnego dostępu to nie byłbym taki optymistyczny, bo naprawdę niewiele gier z niego wychodzi. Swoją drogą nie uważam DayZ za dobry przykład takiej gry, bo mimo że był to dobry mod to jako gra sprawdził się słabo i wciąż jest mocno niedopracowany, a końca dopracowywań nie widać. Przynajmniej tak było jak ostatnio grałem, w 2019 czy tam 2018 roku.

  #6645

  Z tego co pamiętam developer Stalkera 2 ogłosił go wraz z informacją o zabezpieczonych środkach na produkcję jescze na długi czas przed ogłoszeniem powstawania nowej części na Unreal Engine albo plotek o możliwym exclusive na platformie Epic Games

  #6659

  Stalker 2 jeśli wyjdzie na pewno będzie większy od takiego Metro Exodus, co wyklucza całkowicie sens opcji wczesnego dostępu. Kupujesz grę na którą czekałeś ponad 10 lat i twoje pierwsze wrażenie ma zniszczyć niedokończona gra pełna bugów i fabuła którą nie da się dokończyć. To nie jest jakiś Chernobylite o którym większość z nas myśli, że jest to ciekawy projekt, a nie jakaś super gra, która zmiecie wszystko i będzie w topce na Steam, nawet jak Chernobylite wyjdzie to tak samo jak inna gra The Farm 51 czyli World War 3 nie będzie takiego rozgłosu jak przy wypuszczeniu we wczesnym dostępie, co nie zwiększy liczbę sprzedanych kopii, tak żeby dojść do wniosku że taka taktyka była dobra. Stalker 2 niech będzie sobie ekskluzywny na tego Epic’a, jeśli taki jest warunek wydania gry to niech ten warunek się spełni.

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 lat, 1 miesiąc temu przez N1ck.
  #6677

  Pozostaje mieć nadzieję, że GSC wie i zna to co tak mocno przyciąga ludzi do starej trylogii. Mam nadzieję, że nie zmieni się to w jakieś Call of Duty z mutantami, że gra nie będzie w żaden sposób uproszczona pod niedzielnych graczy i nie będzie zbyt łatwa.

  #6680

  Też mam taką nadzieję, ale w teamie, który pracuje nad S2 chyba pozostało niewielu starych ludzi i jest dużo świeżaków. Chyba, że mi się coś pomyliło ;]

  #6791

  Prawdopodobieństwo jest spore, mam jednak nadzieje że tak się nie stanie gdyż nie lubię epica, po prostu dla zasady lub sportu bo ktoś musi być za a ktoś inny przeciw 🙂 Jak S2 będzie na konsole i blaszak to wybiorę wersję konsolową.

  #8898

  Zapytałem wprost i… cóż, jak dla mnie utajnianie informacji o wykorzystywanej wersji silnika to oczywiste wskazanie na UE5. A jeśli tak będzie, to wersja konsolowa pojawi się dopiero na nowej generacji.
  Chyba, że UE NDA to specjalna edycja Unreala specjalnie dla GSC 😀

  Attachments:
  You must be logged in to view attached files.
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.